Wpis z mikrobloga

Czas na prawdziwą perełkę w historii kina, dosyć niedocenianą przez krytyków i publikę, a dla mnie jeden z najbardziej urokliwych filmów - Drive

Co czyni ten obraz tak wyjątkowym? Praktycznie wszystko. Sposób, w jaki poprowadzona jest fabuła, przedstawianie scen na emocjonalnie dwóch innych biegunach, połączenie gatunkowe jakiegoś melodramatu z krwawymi jatkami a'la Tarantino. Jest tu tez miejsce na trochę akcji i totalnego zwolnienia tempa, by pokazać się się z tej artystycznej, melancholijnej strony. Drive to taki sensualny odlot bez narkotyków.

Co ciekawe - dużo osób uważa ten obraz za nudny, dużo jest w nim zakochanych, ale praktycznie nikt nie wie o co tutaj dokładnie chodzi. Co chciał przedstawić reżyser? O czym właściwie jest "Drive"? Gorąco polecam szczegółową analizę tego filmu z kanału "skazany na film" - https://www.youtube.com/watch?v=n6HMc73EVcs&t=334s

Ja należę do teamu "zakochanych" i za każdym razem z dużą przyjemnością wracam do niego jak leci w telewizji. 9/10.

#film #kino #drive #waropoleca
Pobierz waro - Czas na prawdziwą perełkę w historii kina, dosyć niedocenianą przez krytyków i...
źródło: comment_UF7Yw5Yu7U0935L3EtcKOhcib84H8iwA.jpg

W skali 1-10 na ile oceniasz "Drive"?

  • 10 17.0% (54)
  • 9 22.1% (70)
  • 8 18.6% (59)
  • 7 12.3% (39)
  • 6 11.0% (35)
  • 5 2.8% (9)
  • 4 1.9% (6)
  • 3 0.9% (3)
  • 2 3.2% (10)
  • 1 10.1% (32)

Oddanych głosów: 317

  • 11
@waro: Nie, nie - nigdy nie mam w zwyczaju oglądać zapowiedzi i recenzji obrazów, z którymi wiążę nadzieję, że są dobre. One niejednokrotnie wszystko mi psują i zabijają film. Wolę świeżym okiem odbierać dzieło.
Tak więc, analizę przeczytam, ale dopiero po obejrzeniu filmu.
A bajki o żabie i skorpionie nie znam.
@mitholo: Podczas filmu sa chyba ze 2 nawiązania do tej bajki, także warto ją poznać przed seansem. A no i Gosling przez cały film nosi kurtkę z wielkim skorpionem na plecach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.