Wpis z mikrobloga

  • 0
Prawda jest taka bierzecie ludzi po kosztach chcecie na już i jak najtaniej ja szczerze współczuję,ale albo próbujemy samemu(z teściem z szwagrem zawsze jest ktoś kto ma jakieś pojęcie o danej robocie)albo wynajmujemy firmę a nie chłopka z olx.
  • Odpowiedz
@UjekF: Żaden chłopak z OLX, tylko starszy facet z polecenia (czytaj wpisy i komentarze), który cały czas robił w budowlance. Nie na już, bo dobry miesiąc jak nie dłużej robił łazienkę o wymiarze 4m2
  • Odpowiedz
@farmaceut: Bardzo współczuję, skopana łazienka to straszny problem. Ja nie licząc krzywych płytek, większości rur na wierzchu, to miałem jeszcze tak, że ta rura która leciała ciepła wodą zamiast być poprowadzona najkrótszą droga do kranu zapierdzielala dookoła łazienki i się zastanawiałem czemu tyle wody muszę spuścić żeby ciepła leciała, no i jeszcze wiele innych problemów. Na szczęście mam już nowa łazienkę.
  • Odpowiedz
@MuchomorCzerwony:
Oprócz salonu jedno z najbardizej reprezentatywnych pomieszczeń kiedy ktoś przychodzi w odwiedziny... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@FanatykGrzybow:
Szach mat. Zgadłeś coś o czym zapomniałem napisać. W łazience, na ściane jest pasek poziomy stworzony z imitujących drewno płytek, które mają słoje. Jedną kaflę trzeba było dociąć na mały fragment - zgadnij jak to zrobił? Tak, że słoje na tej jednej płytce idą prostopadle do pasma z
farmaceut - @MuchomorCzerwony: 
Oprócz salonu jedno z najbardizej reprezentatywnych ...

źródło: comment_Ubxw5Ws89T75Jc2YIGuupBKgjBIkGk81.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@farmaceut: u mnie fachowiec jeszcze zamontowal mieszacz wody za blisko wylewki wannowej (3 cm odstepu, zamiast 6cm jak w instrukcji). Mogłem ciepłą wodę przekręcić na max 50% . Oczywiscie bateria podtynkowa i kucie...
  • Odpowiedz
Jeśli ktoś coś spieprzy w budownictwie to najczesciej slyszy sie o ukladaniu kafelek.Nigdy tego nie robilem, ale to naprawde takie trudne?Mnie sie wydaje, ze tynkowanie, jest trudne zwlaszcza jak jest zaprawa marnej jakosci ze slaba przyczepnoscia i wszystko odpada przy pierwszej narzutce.
@farmaceut: @kaziuwichura: @murarz13: @Arcyksienciuniu: @emdey: @Silikon: @Hannahalla: @turok2016: @murarz13: @chafer: @kaziuwichura: @UjekF:
  • Odpowiedz
@TypowaZielonkaJestTypowa: Po sytuacji z nim sam kładłem na kominie płytkiu przypominające cegły (zdjęcie wyżej). Zakładam, że płytki układa się tak samo tylko częściej w ruch idzie poziomica i krzyżyki. Jeśli tak to bardzo przyjemna praca. Myślę, że problem w docinkach przede wszystkim...
  • Odpowiedz
@TypowaZielonkaJestTypowa: Płytki drogie. Źle zmierzysz, źle utniesz i do wyrzucenia. No i widać, że krzywo. Do gresu trzeba już dobrą piłę mieć żeby równo i estetycznie dociąć. Tynki to teraz maszynowo to nie te czasu, że ręcznie się robiło.
  • Odpowiedz
@murarz13: Za płytki bierze się przeciętny Janusz który nie ma pojęcia o budowlance, bo wystarczy najtańsza boszka, wiertarka z mieszadłem, i jakaś paca zębata aby otworzyć "biznes" - czyli jakieś 200 zł. Zwłaszcza jak usłyszy ile kasują za m2.
Tynki, wylewki - trzeba mieć sprzęt. Zabudowy GK - dobrze mieć busa aby zabrać ze sobą płyty. Malowanie - niska cena za m2.
  • Odpowiedz
@jarzyn123: @uvs : @TypowaZielonkaJestTypowa: @kaziuwichura: @murarz13: @File_not_found: @FanatykGrzybow: @MuchomorCzerwony: @UjekF: @kaziuwichura: @Hannahalla: @chafer: @turok2016: @Silikon: @Arcyksienciuniu: @emdey:

Nowość z budowy. Mój ukochany majster rozwalił drzwi na taras - nie mogę ich otworzyć od góry. Skąd wiem, że on? Ponieważ swego czasu działały, a potem widziałem go jak majstruje coś przy nich. Mówił, że klamka się rusza... Dzisiaj
  • Odpowiedz
@Arcyksienciuniu: Gosciu mowil na poczatku - on nie pije, nie pali w pracy. Tylko jak wraca do domu... Ostatni worek ze smieciami, wyniesiony juz po jego wyjezdzie a tam puszeczka Lecha ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wczesniej nie przegladalem jego smieci, bo i po co... A tu taka niespodzianka, specjalnie na wierzchu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MuchomorCzerwony: Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze jesli tego nie poprawię - tzn. skuję do 0 i od nowa poloze kafle na 2 pietrach - to pozostanie takie samo badziewie jakie jest. Jedyna opcja w tym, zeby to zatuszowac. Pieniedzy nie ma na robienie tego od nowa, nie mowiac o materialach... Przykladowo kafle sa edycji wyprzedazowej, ktora jest juz nieprodukowana ()
  • Odpowiedz