Wpis z mikrobloga

Cześć,
mam pytanie odnośnie przybliżonej ceny wykończenia mieszkania w oparciu o istniejący projekt.
Mieszkanie w Bydgoszczy stan deweloperski 50 mkw., grzejniki, gładzie i instalacja wodna jest już wyprowadzona prawidłowo pod projekt.
Zmiany to:
- wyburzenie ścianek działowych ok 3 mkw.
- położenie paneli na przestrzeni ok 45 mkw.
- płytek na ok 6 mkw. na podlodze (60x60) oraz 18 mkw. ściany
- zrobienie łazienki wraz z białym montażem.
- malowanie
- montaż drzwi x2

Z góry dziękuję za pomoc

#budownictwo #architektura #budujzwykopem
  • 9
@s3bastian: To jest tak, że skrzydło drzwiowe możesz kupić za 300 zł w leroyu, a możesz Morica za 8k. Jeżeli będziesz jechał najtańszym kosztem materiałami z promocji i z tanim panem Wieśkiem, to nawet i w 12-15k się zmieścisz. Tak żeby to nie była paździerz to myślę, że z 30k przygotuj (bez kuchni). Z kuchnią i tak żeby było na poziomie to 50-60 musisz mieć, ale jak dowalisz parę rzeczy z
@s3bastian:

- wyburzenie ścianek działowych ok 3 mkw.

Z czego ta działka działowa? Nie możesz sam wyburzyć? :) Pytam bo kiedyś chcieliśmy w biurze zlikwidować taki schowek nad drzwiami i ktoś podał cenę 300 zł. A likwidacja tego oznaczała po prostu użycia dźwigni i nieco siły - 2 minuty i było po sprawie :) Trzy metry ścianki działowej jakoś nie wygląda strasznie. :)

- położenie paneli na przestrzeni ok 45 mkw.
@dramatdramatyczny: To nie ja tyle wziąłem, ale tyle zapłacił znajomy. Ja jestem od organizacji budowy i tworzę sobie kalkulator kosztów budowy i remontu w Excelu, aby od ręki móc podać jakie są średnie stawki za wykonanie danej pracy. Zerknij na #budujzchaferem :)

A co glazurników to nie spotkałem jeszcze dobrego, dokładnego i terminowego, który by wziął mniej niż 50 złotych za mkw płytek 30x60.
@dramatdramatyczny: Tyle to nawet w Białymstoku nie jest dużo. #!$%@? w budowlance jest taka, że jak w czerwcu zeszłego roku zacząłem dom, to w listopadzie rezerwowałem tynkarzy na kwiecień, a wykończeniówkę w grudniu na lipiec xD Mieszkania robi mi inna ekipa, ale jest raczej średnia więc do siebie bym nie wziął. Oni mniej więcej w takich cenach robią jak mirek wyżej napisał. Nie mówię już o tym, że stal od czerwca
stal od czerwca 2017 do stycznia tego roku podrożała o 20%, kable w ciągu 2 lat o 30%, a wymieniać można bez końca.


@ponik_kolny: A właśnie rozmawiałem z gościem, który pracuje w hurtowni materiałów budowlanych i mówił, że są teraz najniższe ceny od lat. Ale faktycznie stal poszła ostro do góry. Wow... Na przełomie 2016 i 2017 za to ostro poszedł do góry styropian...

50 z metra to chyba absolutne minimum,