Wpis z mikrobloga

  • 1
@Brunhilda2
Na bardzo szybko...

Egipt zakończył śledztwa, takie było info. Nic nie słyszałam o odmowie, ale też może to do publiki nie dotarło.

(Toksy chyba maks do 5 miesiecy a jak był nowy wniosek to podwajamy;)

Luźna myśl: może JG przeprowadza tym oświadczeniem "prowokację" na skalę międzynarodową ;))

Z ciekawostek:P
" Jak donosi Rafał Stańczyk, kilkanaście godzin nowego materiału zostało już przekazanych egipskiej prokuraturze."
https://www.tvp.info/30743977/nowe-nagrania-nowe-tropy-w-sprawie-smierci-magdaleny-zuk

Na resztę odpowiem, oczywiście kontrargumentując :) Niestety
  • Odpowiedz
@33t: Dzięki! :-)
Według firm wykonujących takie badanie, powinny one trwać parę tygodni, a nie parę miesięcy!
Wydaje mi się, że nie byłoby potrzeby przedłużania tego wszystkiego aż o kilka miesięcy. Może być tak, jak mówisz. Może używając m. in. braku dokumentów jako pretekstu chcą osiągnąć efekt typu: Damn, jak ten Egipt może tak utrudniać śledztwo? Obyśmy z nimi nie musieli współpracować! Ale może być też: E. nie liczy się z
  • Odpowiedz
@33t: PS. Jednego jestem dość pewna: będą się starali zrobić tak, żeby sprawa została uznana za rozwiązaną - w jakikolwiek sposób. Nie mogą sobie pozwolić na jeszcze jedną nierozwiązaną sprawę tego kalibru - sprawa jest "priorytetowa"! ;-)
  • Odpowiedz
@1ncogn1t0r: Niestety wszystko wskazuje na to że ta sprawa nie zostanie rozwiązana w sposób należyty. Widać ewidentnie że Prokuratura w JG działa na zmęczenie opinii publicznej ( w dużej mierze już się udało zohydzić sprawę opinii publicznej ). Z jednej strony Prokuratura która od początku sprawiała wrażenie nieudolnej, mało dokładnej, z drugiej wielkie deklaracje Ministra Ziobro. Było również wiele wątków i poszlak podrzucanych przez internautów. Deklaracje biura Lampart i red. Gadowskiego.
  • Odpowiedz
@czepit: Aha i jeszcze jedno do tej pory nie dowiedzieliśmy się co M zrobiła niepokojącego ?, co miał M na myśli mówiąc to ? Niby tak niewiele a może diametralnie zmienić obraz tej sprawy. Ja akurat mam swoje podejrzenia co do tego ...
  • Odpowiedz
@czepit: Hej,
Czy pozwolisz, że dodam swoje uwagi? Zostało tylko parę aktywnych osób znających dobrze tę sprawę , głównie @33t. Na szczęście można prowadzić z nią normalne rozmowy mimo (generalnie) zupełnie innego poglądu na tę sprawę. W ten sposób możemy "przewietrzyć" to wszystko i omówić każdy ważny szczegół jeszcze raz, czasem w komentarzu wzbogaconym o jakiś nowy detal.
Doskonale podsumowałeś to wszystko, co omawiałyśmy detal po detali i dodałeś parę
  • Odpowiedz
@czepit: "So what? Myślę,że mnóstwo ludzi zachowuje się dziwnie na wakacjach po alkoholu albo nawet narkotykach."
Bez powyższych dowodów (przykładowych) to będzie tylko następna teoria."
To się odnosi oczywiście tylko do teorii "choroba-upadek". Są jednak mocne przesłanki, że wydarzyło się coś zupełnie innego, mianowicie to, co wałkowaliśmy przez kilka miesięcy. I tam przesłanki-pewnie-poszlaki-i może dowody są mocniejsze. No ale to już nie nasza działka :-(
  • Odpowiedz
@Brunhilda2: wiesz to już nie chodzi o to że prokuratura przedstawi jakieś jednoznaczne dowody świadczące o tym że M uległa depresji czy nawrotowi choroby i przez to popełniła samobójstwo. Prokuratura jakoś musi to zakończyć a już nie powróci do poprzednich wersji bo je zapewne wykluczyła. Znajdą dyspozycyjnych psychologów którzy orzekną na podstawie kilkuminutowych filmów. Przecież dla prokuratury nie wydają opinii same autorytety medyczne. Poza tym widzieliśmy jak w programach TVN wypowiadali
  • Odpowiedz
@czepit: Przemówił głos rozsądku. Nawet gdzieś tu też wspomiałam o umorzeniu. Jeżeli ma to odbywać się w ten sposób, w jaki odbywa się po okresie powiedzmy "chwilowego entuzjazmu", to równie dobrze mogą umorzyć śledztwo. (Jeżeli wykluczyli inne opcje, a na to wygląda.)
Zawsze można podjąć śledztwo na nowo, podejrzanych ... nie było.
Zdawkowe komunikaty, ma się wrażenie, że wszystko stoi w miejscu. Przekonujacych argumentów przemawiających za ostatnią wersją praktycznie nie ma,
  • Odpowiedz
Witajcie
Po dłuższej nieobecności zajrzałem z ciekawością do Was i korzystając z okazji chciałem odnieść się do kilku spraw,
1. Jaki jest według Was sens i możliwość zawarcia małżeństwa na Florydzie przez polskich obywateli, gdzie właściwym i upoważnionym do formalizacji organem jest polski urząd cywilny.
Ludzie biorą freak śluby w USA ale raczej w Las Vegas od samego Elvisa czy R2D2 lecz.taki ślub nie byłby prawomocny w Polsce.
2. Natychmiast po wypowiedzeniu
  • Odpowiedz
@Resistor:
1. Ściema , myślę że nie ma to sensu żadnego, koszty finansowe ogromne. Dla atencji może i dobry taki ślub ale szkoda komentować bo to obraża inteligencję ludzi :-).
2. Bez wątpienia udział Polaków był, podobnie jak w tle nagrania.
3. Pełna zgoda
4. Tutaj też wydaje mi się to prawdopodobne, tym bardziej dziwi brak reakcji siostry podczas tej videokonferencji
5. Tutaj wydaje mi się że to ściema. Nie wierzę
  • Odpowiedz
  • 0
@Brunhilda2
Czas oczekiwania na toksy:

"Na taki całościowy raport, protokół prospekcyjny zawierający już wszystkie wyniki można czekać - w zależności od zleconych badań - nawet do ok. pół roku."

;P

http://www.gazetaprawna.pl/amp/992333,ekspert-wyniki-sekcji-zwlok-zaleza-od-stanu-ciala.html

Wstępne badanie do maks 2 miesięcy, szczegółowe kolejne dwa, raporcik i opinia kolejne dwa.... kolejna opinia...
Terminy oczekiwania na wyniki ekspertyzy toksykologicznej: (na dole strony)
http://www.kms.cm-uj.krakow.pl/index.php/toksykologia.html

Przy okazji co bada Kraków: Materiały do badań: pobrany w czasie sekcji zwłok (krew, mocz,
  • Odpowiedz
  • 0
Płk. W. miał rację - priorytetową sprawę powinni przekazać komuś innemu.

@Brunhilda2

Krajowa ma przecież nadzór, też oświadczenie wydawała....
  • Odpowiedz
@33t: Witaj :-) Czytałaś ciekawe wpisy @Resistor i @czepit?
Ciekawe to wszystko. Jeżeli będą chcieli, to w maju skopiują oświadczenie z "późniejszymi zmianami"
i znów przedłużą śledztwo. I dalej będą badać...
Bo na razie nie wygląda na to, żeby chcieli sprzed umorzyć. Statystyki muszą się zgadzać ;-)
Sayed? Może tak było, a może nie było. Tyle odnośnie rozważań merytorycznych.
Jutro przeczytam wszystko dokładniej i odpowiem jak należy.
Dobranoc :-)
  • Odpowiedz