Wpis z mikrobloga

@Brunhilda2: > A jakim cudem taki temat byłby omawiany z NIM ze wszystkich ludzi? W kontekście tego, co się mogło dziać w Egipcie?

Ponieważ rozmawiał ze swoją znajomą z Polski i Ona go wypytywała o sprawę, a potem udzielała się na grupach - chociaż uznano ją za trolla, ponieważ zawsze broniła Mahmouda. Rezydent nie może się wypowiadać oficjalnie póki trwa śledztwo.
@dioxyna @1ncogn1t0r

Wiem, ze rozmowa jest o lekach.
Ale objawy odstawienia dotyczą także narkotyków. Czy test włosowy wykazuje wszystko brane np. w ciągu 6 mc ?

Rezydent potwierdził to może komuś innemu?

@33t: wiem tylko, że tej dziewczynie z FB. Nadal czasem się tam odzywa.
  • 0
@1ncogn1t0r

Odnośnie recept: istnieje centralna baza danych do weryfikacji recept (recepty w aptekach są skanowane przed realizacją). Nie wiem czy ta baza zawiera tylko numery recept, czy również dane osobowe pacjenta. Nie ma psychotropów bez recepty. Nie wiem co ma do rzeczy refundacja/pełnopłatność.


Baza jest od sprawdzania numerków recept, czy ktoś sobie np. nie zrobił ksero i nie wykupuje tego samego po raz drugi. Czy nie sfałszował. Bez danych pacjenta.

Chodzi o
  • 1
@1ncogn1t0r @dioxyna

"Ewentualne" czyli nie wiedzą czy w ogóle coś zażywała, po prostu mają teorię, że objawy widoczne na filmach to zespół abstynencyjny i chcą żeby biegli wydali opinię w tym zakresie.


Dodam, że objawy widoczne na filmach ale także wynikające z zeznań.

Jak najbardziej rozumiem Waszą interpretację i kłócić się nie będę;) Tylko ... zespół abstynencyjny tego typu może wystąpić po wielu innych lekach. Więc dlaczego wspominają tylko o przeciwdepresyjnych....? Czy
@33t:

niekoniecznie psychiatra musiał uczestniczyć w wypisywaniu recepty.


No tak, każdy lekarz z uprawnieniami do wypisywania recept może Ci przepisać cokolwiek (biorąc na siebie odpowiedzialność w razie jakiejś kontroli).

To "ewentualne" odnosi się bardziej do zażywania czy odstawienia ;P


Jeśli chodzi im o zespół abstynencyjny, to musiały zaistnieć te dwie aktywności jedna po drugiej :)
  • 1
@Strega >Czy test włosowy wykazuje wszystko brane np. w ciągu 6 mc ? Coś się bierze - wbudowuje się to w strukturę włosa. Wiadomo mniej więcej jak szybko rosną włosy. Prokurator zleca badanie, drogie badanie.... I tu mamy zagadkę, czy chciał wyniki tylko najświeższe, znaczy ostatnie 3 cm włosa plus cebulka, czyli okres do około 3 miesięcy przed zgonem, czy zlecił na dodatkowe 3 cm, to już będzie około pół roku... A
@33t: Haloperidol to lek neuroleptyczny, zgadza się. Ale wspomniałam go w konktekścir leków, które mogli odkryć przy drugiej sekcji, nie w kontekście antydepresantów.
Ewentualnie podanych narkotyków z Egiptu już nie mogło być przy drugiej sekcji na zabalsamowanym ciele, bo ich ślady już zniknęły. A o dziwo w Egipcie nie zrobili badania na ich obecność, bo "skoncentrowali się na stanie pacjentki". A więc tu sprawa jasna.
Jeżeli opinie biegłych będą bazowane na
@33t: Dlaczego nie mogą po prostu powiedzieć, że nie "znaleziono dowodów" - bo to często używane określenie w tych komunikatach - i śledztwo będzie umorzone? Przypuszczam, że z powodu tego, że dowody wybrakowane "jakie są takie są ale są" tylko niedostępne, w Egipcie. Brak dowodów z pierwszej sekcji, aby formalności stało się zadość. No i nie będzie to wisiało jako nierozwiązane. A więc tak jakby dopasowujemy wersję do tej egipskiej.
Kiedyś
@33t: Na pewno siostrze mogła powiedzieć, jeżeli brała jakiś lek, a cóż to takiego? Były ze sobą blisko? Tylko nie musiał być to antydepresant Jakoś nie wygląda na to, żeby trafili na "poważne" leczenie depresji, chociaż dłuższe wypisywanie antydepresantów wiązałoby się pewnie z terapią. A tymczasem siostra oraz cała reszta Rodziny stanowczo zaprzecza...
  • 1
@Brunhilda2

M.K., który jakimś cudem obwieścił smierć Magdy przy śniadaniu, kiedy jeszcze żyła (zadziwiające i niewytłumaczalne! TO powinno być wyjaśnione!)


Turyści po śniadaniu dostali informacje, że mają się spotkać w sali z rezydentem. Czy jesteś w 100% przekonana, że spotkanie miało miejsce po śniadaniu? Czy informacja dotyczyła poinformowania, że spotkanie w sali odbędzie się np. o godz 19, przed kolacją?

Powiedzieli, że:
Prokuratorzy nie znaleźli dowodów mogących wskazywać na fakt, że Magdalena
  • 2
@Brunhilda2
Zaległy post, pisany przed oświadczeniem jg. Jeszcze chyba z odpowiedzią dla Stregi.

Hehe, no tak, ja z tej najbardziej naiwnej opcji, że wszyscy są dobrzy i nikt nie kłamie;)no prawie nikt...;)

Sole do kąpieli, korek
Yyy a to można też przez skórę przyjmować? To chyba w kilogramach by było na wannę? To wygląda jak sól do kąpieli raczej ale przyjmowanie jest inne...
(Doczytałam - dodatkowo działa drażniąco na skórę;)
Korek można
  • 2
@Brunhilda2
Jeszcze takie uzupełnienie....z fb.
AC proszona o potwierdzenie, czy M. "mówiła komuś, że jej czegoś dosypują", odpowiada, że "nie" .
Na pytanie skąd się wzięły takie informacje (plus to że chciano ją porwać) AC, odpowiada, że "tak myślała na początku"....
M.in. na podstawie słów siostry, kompletnego chaosu informacyjnego, braku rzetelności dziennikarzy, wymysłów na stormfroncie, tysiącu sprzecznych doniesień, nagranej rozmowy, która ma pełne prawo być opatrznie zrozumiana, gdy się nie zna wcześniejszych
@Strega: Rozumiem. Tylko wydawało mi się dziwne, że ktoś powierzył taką informację nie ukrywajmy, "potencjalnemu podejrzanemu" o podobny czyn. No i w każdym razie była między MK i kimś innym rozmowa na ten temat. On na pewno nie może rozmawiać o tym teraz. Nie ma też pewności, czy dokonał "tego", ale analiza dźwięku na sound cloud plus reszta jego zachowania (Magda, a miałaś mowić tylko o szpitalu itd.) jest przynajmniej jakąś
@33t: Jeszcze raz wklejam stary link. Podoba mi się ten artykuł, tu nikt się nie bawi w dyplomację, tylko mówi wprost:

https://wpolityce.pl/m/kryminal/358721-co-dalej-ze-sprawa-smierci-magdaleny-zuk-egipt-nawet-nie-pozoruje-wspolpracy

"Przemycie płynem konserwującym bezpowrotnie zaprzepaściłoby więc możliwość ustalenia, czy Magdzie Żuk , ktoś podał substancje psychoaktywne, a także zniszczyłoby ślady biologiczne świadczące np, o gwałcie ."

O dowodach gwałtu (i na podaniu jej narkotyków) możemy zapomnieć. Chyba że zainteresowani posłuchają analizy dźwięku na sound cloud, brzmi całkiem całkiem. Ale
@33t: Dobrze, że zakładasz, ze wszyscy mieli dobre zamiary i mówią prawdę. Może ja też tak kiedyś myślałam do czasu zainteresowania się kryminologią na poważnie. A teraz te trzy nierozwiązane sprawy IW, KK i MŻ są najbliższe. I obchodzi mnie najbardziej los ofiar i ich rodzin. Nieważne, czy ich zachowanie było ryzykowne (a może było). Szczególnie żadna osoba, która sama nie jest czarnym charakterem, nie zasługuje na taki los. Na początku