Wpis z mikrobloga

Byłem dzisiaj oglądać Triumpha Tigera 800 z tego ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/triumph-tiger-triumph-tiger-800-xc-xc800-kategoria-a2-w-ofercie-inne-motocykle-raty-ID6zvztt.html#d583bd64fd

Generalnie motocykl jest w dobrym stanie, może poza napędem, który powoli się kończy.

Zaniepokoiła mnie natomiast jedna rzecz, mianowicie silnik z przodu był przybrudzony olejem, w dodatku na łączeniu są ślady jakiegoś silikonu, jakby ktoś to już próbował uszczelnić.
Po jeździe próbnej nie było nowego wycieku i poza tym silnik działa bez zarzutu.

Takie pocenie się silnika to coś dyskwalifikującego, czy może być to jakaś pierdoła, którą da się w miarę łatwo naprawić? Co o tym myślicie?

Wrzucam zdjęcie silikonu na łączeniu. Na marginesie, sprzedający mówi, że to fabryczne xD

#motocykle #motoryzacja
DamnumEmergens - Byłem dzisiaj oglądać Triumpha Tigera 800 z tego ogłoszenia: https:/...

źródło: comment_aE0LOcVSSQ0sBA4QlyxAG4nFUghsanaM.jpg

Pobierz
  • 11
@DamnumEmergens: Może być tylko wadliwa uszczelka, a może być równie dobrze zapchana odma (jeżeli coś takiego w ogóle występuje w motocyklach) lub przedmuchy na pierścieniach.
Ja u siebie w aucie robiłem uszczelkę akurat pod pokrywą zaworów. Jakbyś obejrzał to bałbyś się kupić takie auto, bo lało się jak z cebra. Po wymianie suchuteńko. Ja bym się aż tak nie przejmował.
Stosowanie silikonu w silniku przez fabrykę to trochę dziwne rozwiązanie.


@Gixaar: silikonu może tak, ale wszelkie pasty uszczelniające są dosyć popularnym rozwiązaniem fabrycznym. W niektórych autach np. nie ma uszczelki miski olejowe, tylko się kładzie takie silikonopodobne lepiszcze.
@DamnumEmergens: to jest fabryczne rozwiązanie, w ten sposób łączy się dwie połówki silnika, górę z dołem. kwestia koloru, zwykle jest czarny no ale widać tak sobie Triumph wymyślił.

@Gixaar: to jest dziwne rozwiązanie tylko normalne, w BMW jest czasem tak #!$%@?, że aż dziwnie wygląda.
silicon leci tam, gdzie obróbka jest na tyle precyzyjna i jest tyle punktów skręcenia, że uszczelka nie jest potrzebna, czyli na przykład na składaniu połówek
@DamnumEmergens: wątpie żebyś w cenie poniżej 25k znalazł coś wartego uwagi. Jak szukałem dla sibie Tigera to w cenie poniżej stały tylko ulepy, szroty i bóg wie co jeszcze. DL-a prędzej, choć widzę że te same modele wciąz stoją. :)