Wpis z mikrobloga

Ile dać studentom, bez doświadczenia?


@itpr: to zalezy od tego ile warta bedzie ich praca z uwzglednieniem kosztu wynikajacego z obnizenia wydajnosci kogs kto bedzie mial ich na glowie.
Po lizaku na zachętę oraz talon na #!$%@?ę i balon ;]

Oszacuj w jak szybkim tempie ogarną temat żeby móc już coś "klepać", daj jakąś podstawę - 1600 zł, obiecaj jakąś podwyżkę co kwartał przez jakiś czas (np. 200 zł). Fajnie dla programistów, bo są progi, które zachęcają do rozwoju i pracy u Ciebie, czyli dobra wizja na przyszłość. Nawet jak 3 z 5 będzie ogarniętych i u Ciebie zostaną to i
@itpr: To chyba zależy od tego, ile oni umieją co? Poza tym weź pod uwagę, jakie są koszty utrzymania się w mieście, w którym tę pracę dajesz i daj im co najmniej tyle, żeby ich było stać na wynajęcie czegoś, opłaty i wyżywienie (o ile mowa o pełnym etacie).
to zalezy od tego ile warta bedzie ich praca z uwzglednieniem kosztu wynikajacego z obnizenia wydajnosci kogs kto bedzie mial ich na glowie.


@maniac777: To będzie uwzględnione, ale muszę mieć jakąś podstawę.
@itpr: No właśnie. Najlepiej na pierwsze 3 miesiące daj takie minimum, które wystarczy na przeżycie w mieście, w którym jest firma, a potem dla tych, co się dobrze wdrożą i będziesz chciał zostawić w firmie na dłużej, daj normalną stawkę juniorską.
Sam odpowiem, bo wy jak zwykle niepomocni.
2k netto na start. Po wypracowaniu 500h, dążymy do stawek juniorskich.
ponad 2k netto dostałem w pierwszej robocie, bez doświadczenia jakieś 6-7 lat temu, więc trochę biednie


@strean: Jak duża firma? Jakie miasto? Na którym roku studiów?

Zrobiłem ankietę wśród współpracowników i 5-8 lat temu, na studiach dostawali 1000-1800
ponad 2k netto dostałem w pierwszej robocie, bez doświadczenia jakieś 6-7 lat temu, więc trochę biednie


@Yahoo_: Jak duża firma? Jakie miasto? Na którym roku studiów?

Zrobiłem ankietę wśród współpracowników i 5-8 lat temu, na studiach dostawali 1000-1800
powiem Ci tak - daj im 3-3.5k jak miasto jak Bydgoszcz czy Toruń a 4k jak Warszawa czy Gdańsk etc

to może ja dam swoją perspektywę - 4k netto pierwsza praca, to było parę lat temu.


@alex-fortune: @strean:
Parę lat temu było łatwiej o pracę bez wykształcenia. Pozatym to są studenci na pierwszych latach. A 4k to małe firmy juniorom oferują.