Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie weekend pieczenia chleba. Dzisiaj zaszalałem i wprowadziłem do mojego ideału małe wariacje. Chleb po lewej z dodatkiem miksu z suszonymi pomidorami od @Browin a po prawej z dodatkiem czarnuszki. Zaraz robię dwa następne, tym razem bez udziwnień do pieczenia jutro rano, plus jeden półtorakilogramowy do upieczenia w garnku żeliwnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#chlebdyniela #chlebdomowy #bojowkapiekarska #gotujzwykopem #gzw

Pobierz dyniel - Zrobiłem sobie weekend pieczenia chleba. Dzisiaj zaszalałem i wprowadziłem d...
źródło: comment_QhLjeS2CXYaxnT65FlRYdpX4nePJZTom.jpg
  • 16
@Amelie: kroję na kromki i mrożę zaraz, jak wystygnie. Potem wystarczy takie zamrożone kromki rozłożyć na blacie i po kwadransie są jak świeżo upieczone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dyniel oo super pomysł. Ja mimo tego, że mam maszynę do pieczenia chleba to dalej używam go do robienia ciasta na pizze xD chciałabym swój chlebek, ale kwestia zakwasu chyba mnie przerasta
@Amelie: zakwas jest prosto zrobić:

1 50 g mąki żytniej razowej + 50 przegotowanej ciepłej wody (na oko, byle proporcje były równe)
2 następnego dnia wyrzucasz połowę i dodajesz 50 g wody i 50 g mąki żytniej razowej
3 powtarzasz punkt 2
4 powtarzasz punkt 2
5 powtarzasz punkt 2
6 powtarzasz punkt 2
7 powtarzasz punkt 2

mniej więcej wtedy zakwas powinien być gotowy, choć jeszcze będzie zbyt słaby. Po
@tptak: Ty lepiej na garnek rzymski w second handach poluj ( ͡º ͜ʖ͡º)

Gładka emalia lub szkło nigdy nie zastąpi gliny, która oddaje do chleba wilgoć
@tptak: jak piekarnik marny, to ja bym poszedł w żeliwo. Równo ciepło rozprowadza i gruuubą skórkę daje (ʘʘ)

jutro jeden w żeliwo pójdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)