Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób które były na Białorusi - jak częstym widokiem jest tam stara Łada na drodze?
Ten kraj jest dla mnie bardzo tajemniczy, nie ma go nawet na google street view, a spotkałem się z opiniami, że takich Ład jest tam dużo mniej niż w innych krajach postsowieckich, jest ich tam ponoć tak mało tak jak w krajach bałtyckich. Co tam w ogóle jeździ po tamtejszych drogach?
To jak tam jest? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bialorus #lada #samochody
W.....c - Mam pytanie do osób które były na Białorusi - jak częstym widokiem jest tam...

źródło: comment_O5egdjdx254EuienS2wSgf6HxkaLnYdi.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@superduck: w sumie ciekawe dlaczego, przecież te samochody były produkowane do 2012. Do krajów bałtyckich ich zwyczajnie nie eksportowano od 1997, podobnie jak na zachód Europy, ale nie sądze, żeby na Białorusi import skończył sie już wtedy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na takiej Ukrainie zapotrzebanie na te stare Łady było na tyle duże, że w 2001 roku uruchomiono tam produkcje Łady 2106 ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@WszeborWlostowic: Street View Mińska i wszystkich miast obwodowych masz na rosyjskim odpowiedniku Googla (https://yandex.ru/maps/157/minsk/?l=stv%2Csta). Możesz sobie zrobić małą przechadzkę:) W Mińsku mam kolegę, który jeździ czerwoną kopiejką czyli Ładą 2101. Głównie dla szpanu, bo jak już ktoś wyżej wspomniał, w Mińsku takiego auta raczej nie uświadczysz. Na wsiach tych gratów jest oczywiście dużo więcej, szczególnie Niw, UAZów itd. Nowych rosyjskich aut prawie nie ma. Kiedyś każdy prezes kołchozu dostawał służbową
  • Odpowiedz