Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem dysku sieciowego. Pojemność minimum 1TB i ważne abym miał dostęp do tego dysku zdalnie (nie wiem czy to już jest standardem czy nie) - dysk podpięty u mnie na mieszkaniu, a ja w pracy mam wgląd do plików. Myślałem nad "WD My Cloud", ale ostatnio widziałem jakieś znalezisko, że dyski tej firmy był narażone na bardzo łatwe zhackowanie ich.
Polecicie jakiś dysk tego typu? Miałem kupować zwykły dysk zewnętrzny, ale wydaje mi się, że taki sieciowy będzie lepszą opcję, ponieważ nie będę musiał go za każdym razem podpinać do laptopa gdy będę chciał zajrzeć do pliku przechowywanych na nim.

#dyski #dysksieciowy #wdmypassport #wdmycloud #informatyka #pytanie #pytaniedoeksperta #it #technologia #kiciochpyta
  • 11
Myślałem nad "WD My Cloud", ale ostatnio widziałem jakieś znalezisko, że dyski tej firmy był narażone na bardzo łatwe zhackowanie ich.


@dawid110d: podobno producent twierdzi, że załatał. Podobno.
@wiskoler: Dobra, już poczytałem o tym. Z tego co widzę, to taka operacja da mi dostęp do tego dysku jedynie jeżeli będę w tej samej sieci co dysk, czyli będą podpięty do routera, no a mi głównie zależy abym miał dostęp do tego dysku "z każdego miejsca na ziemi". Czy to też da się jakoś ogarnąć?
@wiskoler: Ok, rozumiem. Jeszcze ostatnie pytanie - jak wygląda żywotność takiego dysku podpiętego na stałe do routera? Rozumiem, że taki dysk jest prawie cały czas "na chodzie", czy może będzie on przechodził jakoś w tryb uśpienia automatycznie?