Wpis z mikrobloga

Własnie gadałem z kumplem i #rozowypasek z nim zerwała po 7 latach związku, bo sie nie oświadczył. On jej nic nie obiecywał, po prostu stwierdziła, że skoro nie było pierścionka to on jej nie traktuje poważnie. Gość ma 28 lat, dopiero co skończył studia. Nie kumam tego, jak można skończyć związek który był całkiem udany, nie było kłótni, dramatów, nie było problemów z pieniędzmi, skoków w bok itp. tylko ze wzgledu na brak papierka? Ponoć to jej ostateczna decyzja. Jak dla mnie to jest ona niepoważna. Jeszcze zrozumiałbym jakby on pracował, a ona zajmowała się domem. Wtedy kobieta chce jakiś gwarancji, bezpieczeństwa itp. Ale gdy oboje pracują, zarabiają tak samo (tak samo #!$%@? swoją drogą) to co jej da taka formalizacja?

#zwiazki #logikarozowychpaskow #rozowepaski
  • 177
  • Odpowiedz
@szczym_do_ludzi: czyli gość ma #!$%@?ą pracę, studia mu sie wydłużyły do 28 roku życia, nie planował ślubu - z punktu widzenia kobiety to szału nie ma. Nie wiem z jakich powodów gościu na razie utknął w takim miejscu, ale jeżeli nie zapowiadało się że dokona jakiegoś nagłego skoku rozwojowego to z punktu widzenia kobiety dobra decyzja żeby znaleźć kogoś poważniejszego.
  • Odpowiedz
@szczym_do_ludzi: Tu chodzi zupełnie o co innego.

Kobiety mają znacznie mniejsze widełki na podjęcie długotrwałych decyzji życiowych, ergo natura sprawiła że szybciej dojrzewają. Po 35 roku życia ryzyko poronienia lub urodzenia płodu z wadami znacznie wzrasta, poza tym uroda też przemija szybciej w przypadku kobiet. Wiele czynników składa się na to, że u kobiety włącza się tzw. "zegar biologiczny".

Nie znasz ich związku, często szczęśliwe i ułożone związki mają różnego rodzaju
  • Odpowiedz
ja w tym nie widzę nic dziwnego, jakby mieli po 22 lata i byli ze sobą od gimnazjum to może faktycznie to mogłoby być głupie, a tutaj oboje są już dorosłymi ludźmi, więc co za problem? jeśli ona chce mieć rodzinę i dużo dzieci to normalne, że nie będzie czekać w nieskończoność


@kwasnydeszcz: A moze to, ze nagle facet musi z dupy wyjac ze 2000 na pierscionek, ktorego nie ma? Kto
  • Odpowiedz
@szczym_do_ludzi:


Na wykopie śmieje się tu z nosaczy, będących alegorią Polaków z pokolenia 40+, a widzę w tym wątku sporo podobnych fraz od millenalsów xD. Kończysz studia tuż przed 30? Jaki dzieciuch, ja w wieku 15 lat poszłem do pracy, własnoręcznie zbudowałem dom w puszczy i spłodziłem potomka 3 lata później.
Samorozwój: a co to jest jedyną drogą jest założenie rodziny, kobieto po 25 r.ż. jeśli wciąż jesteś sama, to nadajesz
  • Odpowiedz
a tak serio, naprawdę uważacie, że związek który trwał 7 lat (podobno nie było problemów) kończy się tylko i wyłącznie dlatego, że facet nie oświadczył się? Serio? XD Jakby mi laska takie coś powiedziała to bym tylko wiedział, że nie warto się nią więcej interesować, dla mnie byłoby to niepoważne.
  • Odpowiedz
@analogiczna: i tajemniczo OP ani nikt inny nie zauważył, żeby przez cały okrągły rok były problemy w zwiazku... Ale to przecież niemożliwe, żeby ona po prostu czekała aż facet sie domyśli, nie?
  • Odpowiedz
kończy się tylko i wyłącznie dlatego, że facet nie oświadczył się?


@DPressed: poczytaj komentarze. Dla większości mirabelek to jest powód. #!$%@?ć uczucia, czas, więzi. Nie ma ślubu nie ma związku.
  • Odpowiedz
  • 6
@szczym_do_ludzi mnie tam to tak nie dziwi, 28 lat, nawet jakby się oświadczył, to liczmy rok do ślubu, to już 29, potem nawet jakby zaczęli się starać od razu o dziecko, w co wątpię żeby skoro gość nie chciał ślubu, to pewnie dzieci też nie chce. Czyli mamy 30 letnia kobietę, której może być już nie tak łatwo zajść w ciążę, a i ryzyko wad genetycznych dużo wyższe i nie dziwię się,
  • Odpowiedz