Wpis z mikrobloga

Sportowe Mireczki, sprawa jest.

Od dwóch miesięcy korzystam podczas #bieganie z zegarka Garmin Fenix 5. Najprostszy model, bez wbudowanego wifi, czy też "szafirowego" szkiełka.

Generalnie rzecz biorąc jestem zadowolony, aczkolwiek GPS często się gubi. Przykładowo, gdy tylko wbiegam do lasu tempo z 5:00 leci mi na łeb na szyje na 6:50. Po jakimś czasie wraca do normy, żeby za kilka minut znowu zwariować. W otwartym terenie jest nieco lepiej, aczkolwiek też zdarzają się wpadki.

Nie zrozumcie mnie źle, zdaje sobie sprawę, że GPS nie jest idealny. Jednak w moim starym modelu, garmin 220, takich wpadek było o wiele mniej.

Ktoś ma pomysł, co z tym zrobić? Pozostaje reklamacja?

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanko. Czy ktoś próbował na to ustrojstwo wgrać mapy polski? Za diabła ta sztuka mi się nie udała, a poradniki internetowe niewiele mi pomogły.

Wołam @raven66, który z tego co pamiętam namawiał mnie na ten model ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#sport #garmin #kiciochpyta
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nikifor: Co do WiFi - ja akurat lubię jak wchodzę do domu i już trening od razu mi się synchronizuje po WiFi. Tak, można po BT, ale w domu używam WiFi i jest to wygodne.
  • Odpowiedz
a akurat lubię jak wchodzę do domu i już trening od razu mi się synchronizuje po WiFi.


@AvantaR: I dlatego WiFi jest jako opcja :) Ale większość ludzi biega z telefonami i im się synchronizuje zanim nawet wejdą do domu ;)
  • Odpowiedz
@nikifor: Sorry, ale pakowanie do droższego modelu to dla mnie nie opcja, tylko trochę cebula, skoro w niższym i dużo tańszym modelu mogli go dać do każdej wersji :)
  • Odpowiedz
@AvantaR: Dlatego, że oszczędzi na WiFi, które sprzeda jako opcję i wszyscy będą zadowoleni. Być może nawet w tych wersjach "bez WiFi" moduł jest wsadzony tylko nieaktywny :))
  • Odpowiedz
Być może nawet w tych wersjach "bez WiFi" moduł jest wsadzony tylko nieaktywny :))


@nikifor: I to jest według Ciebie fajne i dzięki temu Garmin jest liderem? No kwikłem całkiem nieźle. Powiedziałbym, że Garmin jest liderem z wielu innych powodów ;)
  • Odpowiedz
@AvantaR: Serio z tym wifi? a jak wejdziesz do domu i zegarek się połączy z telefonem to się nie zgra? w fr630 wifi użyłem raz, żeby sprawdzic czy działa:) każdy trening automatycznie przez bt mi się ładował i na prawdę nie widzę dla wifi żadnego zastosowania(oprócz zgrywania muzyki z usług streamingowych w fr645) w którym było by lepsze niż bt.
  • Odpowiedz
Powiedziałbym, że Garmin jest liderem z wielu innych powodów ;)


@AvantaR: A ja powiedziałbym, że dzięki mądrej strategii cenowej i sprzedażowej mają kasę na inwestowanie w te "inne powody". Kwikaj sobie dalej. Co za poziom dyskusji :)
  • Odpowiedz
@Godek: Ja na samym GPS bez glonass biegam.Problemem może być to, że w forerunerach masz obudowe z plastiku więc nie wpływa niekorzystnie na sygnał tak jak w feniksach.Nie patrz na tempo chwilowe tylko zobacz na mapie jak to wygląda, jeżeli nie będzie zbyt dużych skoków na mapie to moim zdaniem nie będzie podstaw do reklamacji.
  • Odpowiedz
@WuERA: U mnie akurat odkąd ostatni duży update iOSa był, to synchronizacja po BT raz działa raz nie. Poza tym bywają problemy ze zgrywaniem dłuższych treningów (choć tutaj akurat Suunto przoduje z awaryjnością).
  • Odpowiedz
@WuERA: tak jak pisałem wcześniej, na mapie nie widać żadnych skoków. Tempo chilowe przydaje mi się jednak do interwałów oraz podbiegów. Myślę o zakupie footpoda od adidasa. Szkoda mi kasy na model Garmina.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: dzięks, właśnie kupiłem na allegro z przesyłką za 43 zł. Jeśli ktoś jest zainteresowany rezultatem połączenia GPS z footpadem dajcie znać, będę wołać.
  • Odpowiedz
@Godek: Panowie chciałem zwrócić uwagę że footpad nie działa z fenix5 na otwartym terenie. W sensie nie można ustawić zegarka tak jak w starych forerunnerach żeby brał dane z GPS a prędkość z foodpada, więc OP wydał tylko kasę
  • Odpowiedz