Wpis z mikrobloga

Po aferach z zarobkami lekarzy, nauczycieli, pielęgniarek, górników i innych, czas dodać coś od siebie.
W mojej #pracbaza pracuję od 3 lat. Każdy kto słyszy, gdzie pracuje, twierdzi "łał nic nie robisz a pewnie dużo zarabiasz". Otóż prawda jest taka, że pracuje w urzędzie miasta. Mój dzień nie polega na popijaniu kawy, tylko tworzeniu decyzji, służebności, kontroli itp. Co najgorsze, po 5 latach studiowania administracji zarabiam najniższą krajową! Dodam, że to nie jest moja pierwsza praca #przegryw #nawaciki
PS irytuje mnie nagonka w tv, że urzędnicy zarabiają miliony, a lepiej niż ja wychodzi Sebek i Karyna z +500 i zasiłkami (,)
  • 237
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Magnolia-Fan niestety, biurokracja, przymus, centralizacja i apetyt aparatu państwowego na owoce pracy szaraka wzrastał wraz z rozwojem naszej cywilizacji. ale to jest korelacja, a nie związek przyczynowo skutkowy
  • Odpowiedz
ale to jest korelacja, a nie związek przyczynowo skutkowy


@K_R_S: no na bank tworzenie się coraz bardziej skomplikowanych organizmów społecznych nie miało związku z rozwojem coraz bardziej wyspecjalizowanej administracji, zwykła korelacją zapewne jest to, że w państwach 3 świata również nie ma zbyt rozbudowanej administracji
  • Odpowiedz
@Magnolia-Fan: mylisz śmietnik ze skomplikowaniem. 10 urzedników robiących pracę jednego to nie jest wyższa forma struktury. System jest nieudolny i dokładanie kolejnych ludzi tego nie naprawi.
  • Odpowiedz
  • 1
@Magnolia-Fan tak. to jest właśnie korelacja. ale jedno z drugiego nie wynika. mógłbyś mieć zaawansowane cywilizacje z dobrze rozwiniętymi instytucjami, które jednocześnie nie istniałyby tylko dlatego, że ktoś ci grozi wiezieniem, jezeli sie na nie nie zrzucisz. co więcej im mniej centralizacji w rozwiniętym kraju, tym szybciej bogaca sie obywatele. polecam podrecznik do historii lub ranking Heritage Foundation
  • Odpowiedz
@Kamilowelove ja w pracy administracyjnej po technikum ekonomicznym zarabiam 3200 netto a wychodzi na to że jestem młodszy niż Ty bo pracuje 2 lata a studiów nie mam ( ͡º ͜ʖ͡º)

Fakt, praca z psychopatą ale da się lepiej zarabiać więc rób konto na LinkedIn, aktyliazuj CV i rozsylaj po firmach.
  • Odpowiedz
@Kamilowelove: w urzędzie pracy dostaniesz bezzwrotny bon 7.000 pln na konto który ma sfinansować przeprowadzkę do innego miasta, w takim mieście jak Wrocław czy Warszawa możesz spokojnie aplikować do pracy za 4-5.000 brutto np do obsługi dokumentacji w banku.

Kilka lat temu byłem w tak samo słabej sytuacji jak ty ale wstałem i zrobiłem coś ze swoim życie, teraz stać mnie żeby za mieszkanie płacić więcej niż ty zarabiasz na
  • Odpowiedz
@K_R_S: a może zaawansowane cywilizację są zaawansowane dlatego że potrafią tworzyć skomplikowane systemy administracyjne? Znasz może jakąś zaawansowaną cywilizację opartą na organizacji plemiennej?
  • Odpowiedz
tylko tworzeniu decyzji, służebności, kontroli


@Kamilowelove: widzisz urzędnicy sami sobie wymyślają robotę. W sektorze prywatnym komputeryzacja zmniejsza zatrudnienie i zwiększa zyski w zusach srusach itp zwiększa, bo pani basia już nie musi klepać na maszynie może zrobić ctrl-c ctrl-v i całe 15 stronicowe pismo ma gotowe wystarczy pozmieniać kogo lub czego dotyczy.

@Aeny: urzędnicy są przekonani zazwyczaj, że wykonują absolutnie potrzebną pracę. Jak ktoś to kiedyś powiedział z
  • Odpowiedz
@Kamilowelove: dodam jeszcze, że kiedyś dostarczałem sprzęt do jednego urzędu i siedziała tam taka pani (my czekaliśmy na tukana informatyka bo coś mu się nie podobało). Popatrzyła na telefon machnęła palcem po ekranie, spojrzała na ekran monitora ale nie chciało jej się ruszyć myszką to spojrzała za okno i znowu na telefon. Koniec końców siedzieliśmy tam godzinę i ta kobieta nic nie zrobiła NIC. Wiek ok 28-34. W urzędach dobrze
  • Odpowiedz
@Kamilowelove:

Co najgorsze, po 5 latach studiowania administracji zarabiam najniższą krajową!


5 lat studiowania administracji to żadne osiągnięcie i nie należy się za nie urzędowa gratyfikacja finansowa...
A co do pozostałej treści Twojej wypowiedzi to musisz (bo wnoszę, że nie jesteś obecnie zadowolona) znaleźć pracę, która wyceniana jest wyżej.
  • Odpowiedz
  • 1
@Magnolia-Fan jest różnica między organizacja plemienna, a rozwiniętymi instytucjami. jest też różnica pomiędzy instytucjami organizowanymi centralnie i oddolnie. mylisz pojęcia. albo specjalnie, żeby tracić moj czas albo faktycznie nie masz za wiele zdolności pojmowania. wytłumacze wiec na wszelki wypadek ze na przykład nikt nie neguje potrzeby istnienia służby zdrowia, ale absurdem jest organizowanie jej w taki sposób ze wszyscy musimy być ubezpieczeni u tego samego gościa. a inaczej idziesz do wiezienia.
  • Odpowiedz