Wpis z mikrobloga

Po aferach z zarobkami lekarzy, nauczycieli, pielęgniarek, górników i innych, czas dodać coś od siebie.
W mojej #pracbaza pracuję od 3 lat. Każdy kto słyszy, gdzie pracuje, twierdzi "łał nic nie robisz a pewnie dużo zarabiasz". Otóż prawda jest taka, że pracuje w urzędzie miasta. Mój dzień nie polega na popijaniu kawy, tylko tworzeniu decyzji, służebności, kontroli itp. Co najgorsze, po 5 latach studiowania administracji zarabiam najniższą krajową! Dodam, że to nie jest moja pierwsza praca #przegryw #nawaciki
PS irytuje mnie nagonka w tv, że urzędnicy zarabiają miliony, a lepiej niż ja wychodzi Sebek i Karyna z +500 i zasiłkami (,)
  • 237
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@luksus2 mam nadzieję, że pousuwałeś komentarze ze wstydu, ale że nie załamałeś się jakoś specjalnie? :) zawsze jest czas na zmianę pracy i przeciągnięcie kilku urzędasów na prywatną stronę mocy.
  • Odpowiedz
@Kamilowelove: Chyba sobie jaja robisz. Z----------z 3 lata za minimalną (to samo w sobie zasługuje na osobne xDDDDDDD), a wszelkie rady poszukania lepszej pracy zbywasz statystykami z d--y o bezrobociu i pieprzeniem, że to nie takie łatwe. No OK, to dalej z---------j za glodową stawkę i odmawiaj sobie wszystkiego, skoro nie kiwnęłaś palcem by to zmienić, to widocznie Ci to odpowiada
  • Odpowiedz
@Magnolia-Fan: jedno i drugie to synonimy. im więcej ma do powiedzenia urzędnik a mniej jednostka, tym wiecej kasy trzeba wkładać w to, żeby chronić interes urzędnika na przykład poprzez dodatkowe instytucje kontrolujące, służby, policje, komisje i inne, np. reprezentowane tutaj przez @luksus2 . a mimo to niepotrzebne.
  • Odpowiedz
tworzeniu decyzji, służebności, kontroli itp


@Kamilowelove: Czyli nic nie robisz. Albo inaczej - robisz jakieś zbędne p--------o ktore wypełnai ci czas. To tak jakbyś narzekał, że codziennie przez 8 godzin wnosisz i znosisz ciężkie wiadro na 10 piętro i mało ci za to płacą. Namęczysz się, a efektu nie ma żadnego.

Praca w urzędzie to po prostu socjal:
1) dostajesz takie pieniądze, żeby sobie
  • Odpowiedz
@Kamilowelove: państwo posiada przekombinowane prawo przez co musi zatrudniać pierdyliard urzędników do rozwiązywania wymyślonych przez siebie problemów. Kolejna sprawa że w państwówkach jest podział na bieda roboli i bogatych dyrektorów. Jak by jeszcze szeregowi mieli super zarabiać to trzeba by było podnieść podatki lub wprowadzić nowe i nowych urzędników od kontroli nowych podatków i kasa by się rozmyła, ew dostał byś 100zł brutto z mojej pensji :p
  • Odpowiedz
@Kamilowelove: łączę się z Tobą w bólu, znam ten temat. Urzędy w pl będą leżeć i kwiczeć bo na nic nie ma wiecznie pieniędzy.
Urzędnicy źle się kojarzą przez stare raszple które uważały się za królów gminy. Ale w wielu urzędach są już nowe osoby, miłe i pomocne.

A ludzi miej w dupie, nie rozumieją że nie masz na nic wpływu jeśli system coś zablokuje. Wolą wyżyć się na tobie.
  • Odpowiedz
@K_R_S: tak naprawdę do pewnego stopnia się z Tobą zgadzam, tylko Ty żyjesz w świecie utopijnych frazesów i dla Ciebie plan zagospodarowania przestrzennego chyba niewiele się różni od czystek etnicznych
  • Odpowiedz
  • 0
@Magnolia-Fan nie. wcale nie. dostrzegam różnice między złem etatyzmu stosowanego w ZSRR, XIX wiecznych USA czy dzisiejszej Polsce. niemniej jednak uznaje każdy przymus za niemoralny i go neguje
  • Odpowiedz
każdy przymus za niemoralny i go neguje


@K_R_S: ale wiesz, że każdy system moralny zakłada przymus? Zycie społeczne to różnie pojmowane sposoby przymuszania innych do zachowań społecznie akceptowalnych?
  • Odpowiedz