Wpis z mikrobloga

Drogie #rozowepaski z #czestochowa o 17 na Biegana protest kobiet. Postulaty: m.in. dostęp do zabiegu przerwania ciąży do 12. tygodnia, refundowaną antykoncepcję oraz edukację seksualną w szkołach. A więc nie przewiduje nic rewolucyjnego, to raczej europejski standard. Ja się wybieram.

#gownoburza za 3, 2, 1...
#protestkobiet #kobiety #prawakobiet
Pobierz xandra - Drogie #rozowepaski z #czestochowa o 17 na Biegana protest kobiet. Postulaty...
źródło: comment_qagkL0e6WbJ8vsNHpEksNytV35cwD6VK.jpg
  • 409
@xandra: co ma jedno do drugiego? Chcecie sobie na własne przyjemności mieć zwracane pieniądze?* Ja tam nie jestem wcale za 500+ i wolałbym też na to nie płacić ale mimo wszystko wydaje mi się, że osoba licząca na 500+ raczej nie będzie brać antykoncepcji. Chcecie się ruchać to albo się gódźcie na konsekwencje albo sami sobie fundujcie rozwiązania im zapobiegające.

*gdyby były inne powody to zapewne byś podała zamiast dawać głupi
@xandra:

Osobiście jestem raczej za prawem do aborcji max 8 tygodniu.


No to kolejne pytanie. Dlaczego akurat 8?

Bo później z zarodka robi się płód.


Dlaczego po 12 tygodniu już jest płód? Istnieje jakiś ogólny konsensu? Bo na przykład w Holandii aborcja jest dozwolna do 24 tygodnia, to jest prawie 4 miesiąca.
To wy chcecie seksu w przeważającym przypadku, czemu my mamy za to płacić i ponosić konsekwencje waszych zachcianek? Naprawdę logiki brak za grosz.


@xandra: No to się ugadaj z chłopem, z którym uprawiasz seks, że ma kupić gumki, albo dołożyć się do Twojej antykoncepcji, a jeśli nie chce to z nim nie uprawiaj seksu. Albo po prostu jeśli uważasz, że na tym seksie Ci zależy to sobie fundnij antykoncepcję, gumkę albo
@xandra:

Zapytaj ginekologa. 8 bo wtedy zarodek jest jeszcze w miarę mało rozwinięty, a 8 tygodni to dość by zorientować się, że jest się w ciąży.


Ale tu ginekolog, nie za wiele mi pomoże. To ty chcesz żeby aborcja była do 8 tygodnia i dlatego pytam się, dlaczego akurat do 8? Dlaczego np. nie 7, albo 6? Też dużo czasu żeby się zorientować, że się jest w ciąży. A 24? To
@xandra:

Bo to już przegięcie z 5 miesiącami, chyba, że zagrożone jest życie matki, lub płód jest uszkodzony


No widzisz, dla ciebie przegięcie dla kogoś innego nie.

Nie ma konsensusu, więc dla jednego płodu abortować nie można w 5 tygodniu, dla innego można i w 24, a i pewnie znaleźli by się tacy co by i w 40 z chęcią na to pozwolili (Peter Singer).

Naprawdę, logiki w tym dzieciobójczym biznesie
@xandra: Aborcja tylko jak gwałt. Przecież jak się nie używa zabezpieczeń to się podejmuje ryzyko, taka metoda to tylko dla inteligentnych ludzi którzy zdają sobie sprawę z konsekwencji a nie powkładać i fajnie a potem jak coś to do ścieków, robienie k*rwy z biologii i etyki, ewolucja nie doprowadziła do wytworzenia naturalnej aborcji gdy zarodek jest zdrowy. Po wuju fest. Nie chcesz dziecka kobieto jak i mężczyzno? Nie rozkładaj nóg, nie