Wpis z mikrobloga

@xandra: mnie trochę #!$%@? moja lewa ręka, bo nic nią nie mogę zrobić - ani obiadu nie zjem, ani rozporka nie zapne. Jak możecie to dopiszcie do postulatów dostęp do #!$%@? dowolnej części ciała na życzenie. Ciekawe czemu nie walczycie o refundację terapii biologicznej dla chorych onkologicznie, ale w sumie to antykoncepcja ważniejsza xD w następnych wyborach głosuje na PiS, serio.
  • Odpowiedz
@xandra: W 12-13 tygodniu ciąży robi się usg genetyczne. Widać wszystkie narządy dziecka, główkę, mózg, rączki, nóżki. Ba, można policzyć paluszki. Zupełnie nie rozumiem jak można mówić, że to nie dziecko.
  • Odpowiedz
  • 3
@xandra refundowana antykoncepcja? Dlaczego państwo miałoby coś takiego sponsorować? Równie dobrze mogę wyjść protestować by państwo mi się dołożyło do kupna komputera.
  • Odpowiedz
@xandra:
1. rzeczywiście nie jesteś feministką.
2. jesteś feminazistką.
3. ponoś odpowiedzialność za swoje działania zamiast prewencyjnie i bezmózgowo działać z automatu pigułką. Tak bardzo próbujesz pokazać, że jesteś świadoma tego, co się wokół ciebie dzieje vide, a tymczasem nie widzisz, co się dzieje w twojej głowie. Wpadłaś na genialny pomysł z pewnymi "ale", które są realne i ważne. Nie przyznasz się do błędu, bo lepiej brnąć w niego
  • Odpowiedz
#!$%@?, za każdym #!$%@? razem, "bo wy chcecie się walić jak stodoły za mój hajs", tak bo wcale antykoncepcja hormonalna nie jest potrzebna do leczenia zaburzeń hormonalnych, chorób układu rozrodczego typu pcos czy endo, nowotworów, czy nie jest wymagana bezwzględnie przy niektórych lekach o działaniu teratogennym, przy chorobach zakaźnych/pasożytniczych które mogą zaszkodzić płodowi, w niektórych zawodach w niebezpiecznych warunkach (w pralniach chemicznych chociażby każą przy badaniach robić test ciążowy), ludzie mogą
  • Odpowiedz
@CudMalina: Ponieważ to jest ciągle płód. W zasadzie do 11 tygodnia (wg innych źródeł 12) to zarodek. Nie pytaj mnie dlaczego, bo nie chce mi się od nowa pisać tego po raz piętnasty, pisałam w innym wątku.

@joyko: Ten dialog nie ma sensu.

@dlouhy: Przestudiuj wątek.
  • Odpowiedz
Ale tu ginekolog, nie za wiele mi pomoże.


@Czesiek_God_Usopp: no widzisz, poszedłbyś to by ci pomógł. Powiedział np kiedy zaczyna rozwijać się mózg, kiedy zaczyna działać. Może wtedy wyszedłbyś z ciemnogrodu, ze dziecko jest jakimiś zaklęciami konstruowane i tak naprawdę to 9 miesięcy mana się zbiera i ogarnął, ze ciąża to ciagły czas rozwoju, budowy i specjalizacji komórek i jest czas kiedy na 100% nie ma działającego mózgu i układu
  • Odpowiedz
@xandra: A dlaczego do 12. Powiino się móc ubić dopóki siedzi we mnie.
Moje ciało moja własność nie będzie mi żadne niechciane coś tam siedzieć!!!
  • Odpowiedz
Dla pozostałych "wykształconych inaczej":

8. tydzień ciąży

Gdy od zapłodnienia mija osiem tygodni, rozwinięta jest już większość układów i narządów. Embrion zaczyna przypominać człowieka – od tego momentu nazywamy go płodem. Mniejsze jest odtąd ryzyko wad wrodzonych, bo większość z nich powstaje do końca 8. tygodnia życia płodowego.
Niektórzy badacze zanotowali w tym okresie pierwsze nieskoordynowane
  • Odpowiedz
@Naxster:

A teraz idź nie być hipokrytą pod urząd, pikietować, że czemu pełnoletność jest od 18 lat a nie np 17 czy 20. I że maja ci tłumaczyć rzeczy, które inni dorośli oganiają bez trzymania za rękę.


Zajebiste false analogy
  • Odpowiedz
@CudMalina: poza Holendrami chyba nikt tak nie mówi. 12 to ostateczna granica, znaczy jak się zacznie to koniec. Zresztą większość osób pro skupia się na wczesnych tygodniach, by tam było pozwolenie. A granicę wyznacza na 8 tydzień.
  • Odpowiedz