Wpis z mikrobloga

@SzewskaPasja: @biczek: @Quander: @darosoldier: @Bizancjum: @bergero00: @SzewskaPasja: Ale ja widzę bardzo proste rozwiązanie, różowe powinny z wami przestać sypiać. Albo całkowita odmowa wykonywania swoich obowiązków jak na Islandii w 1975.

W Reykjaviku ostatecznie zebrało się aż 25 tys. kobiet, co robiło wielkie wrażenie, bo populacja Islandii liczyła wtedy 220 tys. ludzi. Zebrały się tam panie z niemal każdego zakątka kraju. Dziewczynki i nastolatki, kobiety i seniorki – wszystkie zgromadziły się na pobliskim placu, by wysłuchać przemówień działaczek.

- Mężczyźni, którzy traktowali strajk jako wielki żart, zaczęli rozumieć powagę sytuacji. Większość sklepów ma być tego dnia nieczynna, połączenia telefoniczne zawieszono, nawet radio i telewizja nie nadaję, bo kobiety odmówiły udziału w programach. Rząd nie może pracować bez telefonów. Banki mają podobny problem. Szefowie departamentów muszą zastąpić swoje pracownice na
  • Odpowiedz
@xandra: ale co twoja wypowiedź ma wspólnego , moją? XDDDD To jest właśnie wasz problem, że ( na szczęście) nie potraficie prowadzić rozmowy, ignorujecie logikę i nawet semantykę samej wypowiedzi. Ale jak wspomniałem to dobrze, szkoda tylko że takie razem przekracza te 3% i dostajecie subwencje ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@xandra: Czy Ty przeczytałaś w ogóle co ja napisałem tam wyżej? Bo mam pewne wątpliwości co Twojego toku myślenia. A czemu kobiety miałyby odmawiać sobie seksu? My też możemy wam odmówić, co to za problem, branża seks zabawek może niedługo zastąpić seks z kobietami tylko po co? Myślisz że dupą wszystko można załatwić? Po za tym, czemu Ty myślisz że faceci nic nie robią tylko o dupie myślą? Czemu Ty
  • Odpowiedz
@xandra: Nie mam różowego czemu z moich składek mam opłacać czyjeś seksy? Co innego leki refundowane dla chorych czy alergików

Rok później islandzki parlament uchwalił nowe prawo, które gwarantowało kobietom i mężczyznom równość. Przez wiele lat płace się jednak znacząco nie zmieniły.

Wolny rynek zweryfikował tą równość
  • Odpowiedz
@Quander: Tyle samo co twoja wypowiedź z moim wpisem na górze.

@bergero00: Bo twoja wypowiedź jest głupia, nie rozkładaj nóg, ok, nie dla seksu z mężczyznami, ban! Kto chce częściej seksu? My czy wy? No to zobaczymy jak się na chłopców przerzucacie z konieczności... ( )
Weź się ogarnij. Tak się też zdarza niestety, że i tabletki mogą zawieść i prezerwatywa, więc nie
  • Odpowiedz
@xandra: Nie, to Twoja wypowiedź jest głupia. Po to masz lekarzy bezpłciowcu żeby Cię uświadamiali co jest najskuteczniejszą metodą antykoncepcji. Można walczyć o edukację seksualną, owszem ale nie o tak głupie rzeczy o których Ty piszesz, nie jesteś żadną bohaterką, nie jesteś Skłodowską-Curie ani Emilią Plater, myślisz że jesteś cool ale nie jesteś, masz przerośnięte ego do granic, okropny z Ciebie człowiek, myślisz że masz głos za wszystkie kobiety? Kto
  • Odpowiedz
@xandra: Zresztą, niedługo roboty będą powszechne, faceci będą posuwać sylikonowe maszyny, będziemy się rozmnażać w laboratoriach a wy nie wiem o co będziecie walczyć wtedy, chyba o refundowane zaszywanie nieużywanych cip. God damn, co za tupet ma ta damska stuleja xD
  • Odpowiedz
@bergero00: Biedny uciśniony #niebieskiepasek jejku, jejku xD Nie jestem feministką, a przykład podałam jak idealny. To dupa zabolała, co? Kobiety nie potrzebują seksu tyle co wy, po drugie mało która osiąga orgazm przez penetrację (mniej niż 1/3) pomijając, że w łóżku zwykle jesteście nieudolni.
Poza tym powtarzam - nie jestem feministką, co nie znaczy, że pewnych postulatów nie mogę popierać. I nie jestem rasistką płciową, ale ty najwyraźniej
  • Odpowiedz
@xandra:

Cytowany tekst...Państwo je doceniło, a 5 lat później na czele rządu stanęła pierwsza w historii kobieta. Od tamtego wydarzenia, co dziesięć lat, kobiety w Islandii porzucają swoje obowiązki i dalej walczą o równouprawnienie.

Czyli pensję nie wzrosły ale dali kobietę na premiera żeby prestiż kobiet wzrósł. Sama chyba przyznasz że jak na protest który sparaliżował cały kraj to mało wywalczyły. Drugim małym plusem chyba było to ze panowie bardziej
  • Odpowiedz