Wpis z mikrobloga

@Krupier jak nic nie skrzypiało to skrzypiec nie będzie. I te wszystkie wady o których ludzie wyżej wypisują spowodowane są głównie tym że prawdopodobnie parkiet został źle położony = użyto drewna o nieprawidłowej wilgotności oraz nie zostawiono odpowiednich odstępów od ścian => drewno dostosowało się do warunków panujących w pomieszczeniu (chłonęlo wilgoć) , drewno to materiał anizotropowy = w każdym z kierunków inaczej zmienia wartości wymiarowe przy wzroście wilgotności dla przykładu jesion
@ffrankowski: Zwykle pod panele nie trzeba robić wylewki samopoziomującej - chyba, że masz cienkie klejone do podłoża, a nie łączone na pióro-wpust. Przy tych drugich dajesz podkład 3-4mm piankowy, żeby nie stukały i nie klawiszowały za bardzo.
Chyba, że pod parkietem masz bitum, to wtedy trzeba to zalać w p... i faktycznie koszta wzrastają, ale nie aż tak drastycznie - wykonanie wylewki to jakieś 10 zł/mkw ( ͡° ͜ʖ
@ffrankowski prawdopodobnie słaby lakier, najwytrzymalszy jest olej który był stosowany do olejowanja jachtów dawniej, niestety u nas w Polsce się go nie używa ale też haczyk tkwił w tym że po zaolejowaniu dopiero po upływie 3 miesięcy pomieszczenie było zdatne do użytku przez ludzi xd
@Krupier: Tak się właśnie złożyło, że zerwałem całkiem estetyczne panele (w zakupionym 2 lata temu mieszkaniu), bo uchylając jeden zobaczyłem, że pod spodem jest drewno. Efekt jest taki, że mam 25m2 starej deski barlineckiej, którą muszę odnowić. Niestety cyklinowanie nie wchodzi w grę (bo wierzchnia warstwa ma ok. 5 mm), więc będę robił szlifowanie i lakierowanie samodzielnie, aby z 2 mm zetrzeć. Szlifierka oscylacyjna i papiery zakupione. Myślisz, że warto się
hoRacy - @Krupier: Tak się właśnie złożyło, że zerwałem całkiem estetyczne panele (w ...

źródło: comment_3wyyqIYZDhoHNE2dBWTmEYUlCJxndncF.jpg

Pobierz
@Krupier: Piękne. jestem na fb na takiej grupie, o dekoracji, wykończeniu, budowie i nie ma tam tygodnia żeby ktoś nie pytał o stary parkiet - rwać czy robić. I serce się kraje jak chcą rwać, bo parkiet to parkiet. Mnie samego czeka ponad 100 m kw renowacji parkietu i nie moge się doczekać. Napisz no mi czy to lakier mat? I z jakiego drewna parkiet? :)
@bLnq ziomek! Nie ma czegoś takiego jak prlowski parkiet. Ludzie naogladali się gówno mieszkań z gówno gustem. Zwykła jodełka (francuska jest jeszcze lepsza) super sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Ale jak masz taki parkiet. Boazerie i dywan na ścianie a na przeciwko meblościanka i wersalka Agata to odczucia są takie jakie są. Ba, powiem wiecej, nawet dywan na ścianie może sprawdzić się w nowoczesnym wnetrzu.