Wpis z mikrobloga

@veldrinn: No, jak odpalisz 13000 obrotów i usiądziesz na szlifierce to jasne, zjara Ci się nie tylko parkiet, ale i cała okolica... ale fakt, muszę się nauczyć, że są ludzie, których to może przerastać.
  • Odpowiedz
@raphi: Otóż to. Niektórzy maja po prostu "fach w ręce" i za pierwszym razem wyjdzie im ładnie jakaś robótka manualna, a drugiemu, mimo treningu, nie uda się ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego takie rzeczy to najpierw poczytać co i jak (ew podpytać speca) i potrenować na jakimś mało widocznym miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Krupier: Stałem przed podobnym wyborem i zdecydowałem się wywalić parkiet. Za zaoszczędzone pieniądze położyłem fajne panele i nie żałuję. Fajnie odnowiony, ale nadal trochę PRL. No ale gusta.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@spike200 nie wiem właśnie czy panele by taniej wyszły. Koszt zerwania, położenia + materiał, myślę, że cenowo nie byłoby dużej różnicy. Chyba, że kłaść jakiś badziew za 20zl/metr.
  • Odpowiedz
@Krupier: parkiet pływający, czy klejony? Były jakies luźne klepki przed renowacja? Tez kiedyś chciałem odnowić, ale niestety pojedyncze klepki się ruszały, i nie dało się tego sensownie zrobić :(
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@zartysieskonczyly ja nie wiem jak jest kładziona, ale anonimowy użytkownik wypok pe el wie. Ja #!$%@?ę. XD

Mogę się dowiedzieć, nie ma problemu. Ale patrząc na to, że poprzedni właściciel jest dyrektorem jednego z większych developerów to raczej fuszerki nie odwalił. :)
  • Odpowiedz
@Krupier: właśnie w poniedziałek przychodzą do mnie fachowcy od parkietu :) też zastanawiałem się nad panelami, ale przeliczając koszty (zerwanie parkietu, wylanie sapomoziomującej wylewki, potem izolacja i położeni paneli) wyszło bardzo podobnie i stwierdziłem, że jeszcze dam szansę parkietowi.

Czy miałeś możliwość wybrania odcieniu parkietu po malowaniu?

No i a propos ktoś wyżej pisał, że po pół roku parkiet po renowacji wrócił do stanu sprzed prac.
1. Być może lakier był
  • Odpowiedz
@Krupier nie wiem jak można kłaść panele zrywając przy tym parkiet xd drewno to drewno zawsze będzie miało swój urok , a te panele z nadrukowanym rysunkiem drewna to aż przykro patrzeć , ale wygrywają cenowo niesteyy
  • Odpowiedz
@Krupier: Ja po prostu nie zrywałem parkietu ;) Położyłem na cienkiej gąbce, zamiast na jakiejś wypasionej i po roku nie ma żadnego problemu, a wysokość jest na tyle nieduża, że spokojnie zwykła listwa to maskuje. Zapłaciłem za same panele + robote. Nie pamiętam już dokładnie ile to kosztowało, ale było taniej niż cyklinowanie, a panele wziąłem z wysokiej półki cenowej. Koszty cyklinowania są duże, a wynik raczej średni w porównaniu z
  • Odpowiedz