Wpis z mikrobloga

właśnie w poniedziałek przychodzą do mnie fachowcy od parkietu :) też zastanawiałem się nad panelami, ale przeliczając koszty (zerwanie parkietu, wylanie sapomoziomującej wylewki, potem izolacja i położeni paneli) wyszło bardzo podobnie i stwierdziłem, że jeszcze dam szansę parkietowi.


@ffrankowski: do takich samych wniosków doszedłem. ;)

Czy miałeś możliwość wybrania odcieniu parkietu po malowaniu?


@ffrankowski: generalnie drewno możesz potraktować czym chcesz, czy to lakier bezbarwny, czy jakaś kolorowa bejca. Ja wybrałem
  • Odpowiedz
Niemal 30. letni parkiet, z którym nigdy nic nie było robione od wczoraj po renowacji. Wyszło moim zdaniem przepięknie. Zdjęcie po w komentarzu.


@Krupier: parkiety są super, a jaranie się panelami to ciota i uj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ilekroć jestem gdzieś gdzie są panele, to mnie szlag trafia jak słychać na nich absolutnie każde stuknięcie - jakbyś młotkiem walił...
A co do parkietów: parę parkietów w
  • Odpowiedz
A co do parkietów: parę parkietów w domu odnawialiśmy i wiem już jedno: ŻADNYCH, ale to ŻADNYCH ekologicznych, bezpiecznych, nieśmierdzących lakierów! Choćby nie wiem jakie były - są nietrwałe i rysują się od byle pierdoły (kurde, walizka na kółkach potrafiła zarysować!)


@enron: no jak mi wczoraj lakierował to na całej klatce #!$%@?ło (nawet jeszcze teraz trochę czuć). XD
  • Odpowiedz
@Pie_Czar: Temat jest o odnawianiu parkietu w starych budownictwach, a nie nad przewagą parkietu nad panelami, Kiedyś taki parkiet był kładziony. Sam dokładnie taki sam miałem i mam pod panelem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zwykła wymiana podłogi i mieszkanie zrobiło się o wiele przyjemniejsze.
Wrzucacie tu zdjęcia parkietu z nowych dużych desek gdzie, mają zupełnie inny wygląd itp.
  • Odpowiedz
@hoRacy: oscylacyjną nie ma szans, #!$%@? się na amen ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak samo próbowałem u siebie z parkietem, #!$%@? sie cały dzien, a wyszlifujesz 2m2 drewna. Do tego masa klepek poodpadała, bo posadzka pod panelem pokruszona po tylu latach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A dla tych co tak bardzo bardzo nie lubią paneli - czasy się trochę zmieniły i obecnie producenci paneli oferują nam naprawdę ciekawe i fajne wzornictwo, panele z v-fugą, panele winylowe. Jak ktoś słyszy „panel” to od razu ma przed oczami ten jasny jednolity panel, który jest chyba wszędzie gdzie się tylko da.
Deska ma swoje zalety, ale jeśli ktoś chce mieć ogrzewanie podłogowe to jednak panel wygrywa. Cena to samo, za
  • Odpowiedz
ooooo Paaaaaaanie. Tylko szkoda lakierować, trzeba było zapaćkać olejem, byłoby ładniej i milej dla stóp. ;)


@mkarweta: ale olejowane musisz częściej konserwować, nie chce mi się. :P
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier ja zrywałem bo nie nadawał się na renowację bez wymiany 1/3 klepek. No i względy zdrowotne. U mnie to był czarny lepik tj subit - trochę to szkodliwe było ;) skuć to była masakra ale teraz mam bardzo ładne płytki ;)
  • Odpowiedz
@Krupier: nawet głupia jodełka jest piękna po renowacji, jednak zajebisty efekt jest na matowym, jasnym lakierze. Zdjęc niestety nie mam, ale robiłem tak wynajmowanym mieszkaniu, wyszła bajka :D
  • Odpowiedz
ja zrywałem bo nie nadawał się na renowację bez wymiany 1/3 klepek. No i względy zdrowotne. U mnie to był czarny lepik tj subit - trochę to szkodliwe było ;) skuć to była masakra ale teraz mam bardzo ładne płytki ;)


@Drill: u mnie subitu nie było. Teraz sobie przypomniałem, że przecież trochę parkietu się od ościeżnic rozwaliło + majster wczoraj kilka też wymieniał.

DW do mądrali @zartysieskonczyly który ma rentgena
  • Odpowiedz