Wpis z mikrobloga

@Kraciacho: Można. Ale jeżeli nie jesteś w temacie to raczej sobie odpuść. Nie chciałbyś założyć fundacji? Jest w pip sposobów na optymalizację podatkową bez konieczności zakładania fikcyjnych struktur.
@Kraciacho: Bo zależy, o co chodzi.
Nie ma uniwersalnych pomysłów na wszystkie okoliczności. Albo inaczej -> uniwersalne pomysły są zazwyczaj do niczego. Zadziałają w 20% i pogrzebią 80%.
Nie wiem co chcesz robić, na jaką skalę i jaki masz cel, ale będąc rezydentem PL i zakładając spółkę w UK do działania w PL to raczej słaby pomysł. Ale jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie. Twoja kasa, Twoja decyzja
@corrs chcę uniknąć podatku dochodowego. Tj. Wyprowadzić w legalny sposób zyski z działającej już firmy i przenieść do innego podmiotu który podatku dochodowego nie zapłaci.
@Kraciacho: Chcesz umknąć spod podatku dochodowego, ok. Ale to się nie zawsze udaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sorry. problem sprowadza się do odpowiedzi na pytanie - jaki jest tego cel?
Jeżeli nie chcesz płacić podatku dochodowego to fundacja jest dla Ciebie optymalna - zyski przekazane na działalność statutową są zwolnione z tej daniny. Cbdu.
@nietosamo: @Kraciacho
Kluczowy problem brzmi: po co?
Jeżeli mamy jakąś pulę obrotu to pierwszorzędnym jest odpowiedź na pytanie - do czego chcemy ją zużyć.
Jeżeli na inwestycję - to być może jako dochód w spółce kapitałowej.
Jeżeli na konsumpcję - to być może jako dochód osoby fizycznej, chętnie opodatkowany ryczałtowo.
Jeżeli na akumulację - to może być jako dochód ngo.
A czasem po prostu najtaniej jest zapłacić dochodowy.
Jeżeli ktoś prowadzi
@corrs dziękuję za twój nic nie wynoszący wywód. Sorry stary ale to co ty robisz to bezproduktywnie popisujesz się swoją wiedzą. Co z tego że ją masz jeżeli nic z tego nie wynika. Zadałem pytanie, na które Ty nie odpowiedziałeś, a tylko szukasz wymówek i gadasz że mam płacić bo jest najtaniej.. Co to za mowa trawa. Naprawdę dajmy sobie spokój kolego, bo czuję się jak na elektrodzie.