Wpis z mikrobloga

Siema Murki!
Jakiś czas temu znalazłem GPS podłożony pod moje auto. (pic rel). ,,Dziwnym'' trafem podłożony był pod auto którym jeżdżę tylko w jedno miejsce. Jak sami widzicie najtańsze gówno z aliexpressu. Początkowo myślałem, że może bagiety mnie rozpracowują albo coś, ale po zasięgnięciu języka dowiedziałem się, że posługują się innymi.Czyli oczywisty wniosek - konkurencja. W urządzeniu znalazłem kartę prepaidową Plusa. Sprawę zgłosiłem na bagiety które na wszelki wypadek od razu ją umorzyły (zażalenie odrzucone) więc zostało mi śledztwo na własną rękę. Niestety karta niezarejestrowana więc zarejestrowałem ją na siebie i poprosiłem o pełny billing. Billing i owszem otrzymałem, ALE tyko od momentu rejestracji karty
- wcześniejszy tyko na żadąnie organów ścigania więc dupa. Detektyw krzyknął sobie za sprawę 7 klocków - za dużo za taką wiedzę.
Jakie jeszcze widzicie sposoby dowiedzenia sie na własną rękę kto za tym stoi?
Na pewno te urządzenia mają jakieś oprogramowanie tylko nie wiadomo skąd je wziąć. Pozostaje jedynie kupić na Ali takie samo i podłączyc te które znalazłem.
#csiwykop #januszebiznesu #szpiegujo #elektronika #samochody #gps #policja #plus
Dejzon - Siema Murki!
Jakiś czas temu znalazłem GPS podłożony pod moje auto. (pic re...

źródło: comment_boz5ngndm7Z8nOfgICNleAuKQhBkb1LX.jpg

Pobierz
  • 151
Niestety karta niezarejestrowana więc zarejestrowałem ją na siebie i poprosiłem o pełny billing. Billing i owszem otrzymałem, ALE tyko od momentu rejestracji karty


@Dejzon: Chwila, chwila. Już Ci to napisał @NienawidzeWymyslacNickow. Skoro karta była niezarejestrowana to nie mogła być używana - nie dałoby się z niej wykonać żadnego połączenia/SMSa/transmisji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dejzon:

Nareszcie jakaś ciekawa historia.

Nie bardzo widzę możliwość żeby działała sobie niezarejestrowana karta SIM, a termin rejestracji był dawno temu, więc to chyba jakaś dawna akcja. Długo masz ten samochód? Może to poprzedni właściciel chciał monitorować pracownika a potem zapomniał o sprawie albo nawet zostawił żeby pracownik widział że jest, a czy działa to już mniejsza z tym, postawił na efekt psychologiczny :-)

Gx
@Dejzon Jak karta nierejestrowana, to pewnie zostało jeszcze po poprzednim właścicielu samochodu, albo po akcji sprzed 2 lat i nikt nie zadał sobie trudu, żeby to badziewie odzyskać. Taka karta nie ma prawa działać.
@Dejzon: to tani chinski wynalazek, niem a zadnego szyfrowania, wszystko tekstowo zapisane. poradzisz sobie. wyciaginesz stamtad jaki numer byl autoryzowany. w najgorszym dla ciebie przypadku ktos podgladal to tylko przez przegladarke, ale konfiguruje sie to przez telefon(mozna i w pliku tekstowym przez komputer, ale o tym mowy w instrukcji nie ma wiec szanse jakies na znalezienie numeru masz). nie sprawdzisz to sie nie dowiesz :)
@Dejzon: czy billingu nie da się po prostu sprawdzić online na stronie dostawcy? Niektórzy z nich pozwalają się zalogować online (weryfikacja na podstawie SMSa wysyłanego na telefon) i w ten sposób przejrzeć billing