Wpis z mikrobloga

Siema Murki!
Jakiś czas temu znalazłem GPS podłożony pod moje auto. (pic rel). ,,Dziwnym'' trafem podłożony był pod auto którym jeżdżę tylko w jedno miejsce. Jak sami widzicie najtańsze gówno z aliexpressu. Początkowo myślałem, że może bagiety mnie rozpracowują albo coś, ale po zasięgnięciu języka dowiedziałem się, że posługują się innymi.Czyli oczywisty wniosek - konkurencja. W urządzeniu znalazłem kartę prepaidową Plusa. Sprawę zgłosiłem na bagiety które na wszelki wypadek od razu ją umorzyły (zażalenie odrzucone) więc zostało mi śledztwo na własną rękę. Niestety karta niezarejestrowana więc zarejestrowałem ją na siebie i poprosiłem o pełny billing. Billing i owszem otrzymałem, ALE tyko od momentu rejestracji karty
- wcześniejszy tyko na żadąnie organów ścigania więc dupa. Detektyw krzyknął sobie za sprawę 7 klocków - za dużo za taką wiedzę.
Jakie jeszcze widzicie sposoby dowiedzenia sie na własną rękę kto za tym stoi?
Na pewno te urządzenia mają jakieś oprogramowanie tylko nie wiadomo skąd je wziąć. Pozostaje jedynie kupić na Ali takie samo i podłączyc te które znalazłem.
#csiwykop #januszebiznesu #szpiegujo #elektronika #samochody #gps #policja #plus
Dejzon - Siema Murki!
Jakiś czas temu znalazłem GPS podłożony pod moje auto. (pic re...

źródło: comment_boz5ngndm7Z8nOfgICNleAuKQhBkb1LX.jpg

Pobierz
  • 151
@Dejzon jak dla mnie to ewidentnie ktoś chciał Cie okraść albo Ci uszkodzić wóz, mógłbyś podłozyc na dłuższy czas w jakieś miejsce które mógłbyś obserwować i zobaczyć kto się kręci w okol. Domyślam się że badali jakimi trasami jeździsz, kogo odwiedzasz i jak długo i gdzie stoisz, trochę jak obserwacja domu przez złodziei przed włamaniem.
@Dejzon jeśli karta była niezarejestrowana to może jeździłeś z tym ustrojstwem jeszcze jak nie wymagali rejestracji karty? Przemyśl drugie sprawdzenie auta czy nie zamontowali tym razem czegoś z już zarejestrowaną kartą
ktoś Cię śledzi, to jest potencjalne zagrożenie życia!


@grzegorzo: bądźmy poważni - ostatnia rzecz jaka mu grozi w takim wypadku to zabójstwo. Po cholerę miałby go ktoś śledzić GPSem przed zabójstwem? :)
@Ryan_Newman: Zeby na przyklad zrobic to w miejscu gdzie bedzie bezpiecznie dla atakującego? Zabójstwo to skrajny przykład ale jak najbardziej możliwy, zawsze należy zakladac najgorsze - a policja olała sprawe?
@grzegorzo: Po pierwsze, takich zabójstw było w Polsce 0. Nikt nie popełnia takich zabójstw. Policja bywa głupia, leniwa i biurokratyczna - ale nie należy popadać z skrajności w skrajność. Podłożenie komuś GPS do samochodu nie jest "zagrożeniem życia".

Po drugie, tu raczej decyduje prokuratura i sąd - więc nie wiem czemu cała komenda do zwolnienia. Policja może się nie paliła do roboty, ale skoro zostało "umorzone" i było "zażalenie" to są