Wpis z mikrobloga

Siema Murki!
Jakiś czas temu znalazłem GPS podłożony pod moje auto. (pic rel). ,,Dziwnym'' trafem podłożony był pod auto którym jeżdżę tylko w jedno miejsce. Jak sami widzicie najtańsze gówno z aliexpressu. Początkowo myślałem, że może bagiety mnie rozpracowują albo coś, ale po zasięgnięciu języka dowiedziałem się, że posługują się innymi.Czyli oczywisty wniosek - konkurencja. W urządzeniu znalazłem kartę prepaidową Plusa. Sprawę zgłosiłem na bagiety które na wszelki wypadek od razu ją umorzyły (zażalenie odrzucone) więc zostało mi śledztwo na własną rękę. Niestety karta niezarejestrowana więc zarejestrowałem ją na siebie i poprosiłem o pełny billing. Billing i owszem otrzymałem, ALE tyko od momentu rejestracji karty
- wcześniejszy tyko na żadąnie organów ścigania więc dupa. Detektyw krzyknął sobie za sprawę 7 klocków - za dużo za taką wiedzę.
Jakie jeszcze widzicie sposoby dowiedzenia sie na własną rękę kto za tym stoi?
Na pewno te urządzenia mają jakieś oprogramowanie tylko nie wiadomo skąd je wziąć. Pozostaje jedynie kupić na Ali takie samo i podłączyc te które znalazłem.
#csiwykop #januszebiznesu #szpiegujo #elektronika #samochody #gps #policja #plus
Pobierz Dejzon - Siema Murki!
Jakiś czas temu znalazłem GPS podłożony pod moje auto. (pic re...
źródło: comment_boz5ngndm7Z8nOfgICNleAuKQhBkb1LX.jpg
  • 151
@Ryan_Newman: To znaczy, ze skoro nie bylo takich przypadkow to sie nie wydarzą? Skad mozna wiedziec, jakie zamiary ma śledzący?

Ja na logike zdaje sobie sprawe, ze to niekoniecznie cos co doprowadzi do smierci, ale sledzenie kogos jest super mega niepokojące i nie wiesz, o co tej osobie chodzi - z porwaniem czy zabójstwem włącznie, dlatego jest to bardzo ważne aby policja nie umarzała takich postepowan i jest to nieodpowiedzialne
@Dejzon: Cześć!

Co do urządzenia, to tak - to terminal GPS ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Być może to nie takie straszne jak wygląda, bo np - auto latało wcześniej np. w wypożyczalni albo w jakiejś innej firmie.

Dalej, zwróć uwagę, gdzie urządzenie było zainstalowane, być może nie miało za zadanie śledzić pojazdu a głównie 'podsłuchiwać' rozmowy w samochodzie.

Resetowałeś jego ustawienia? Jeżeli nie to jest szansa, że
@hadronpl: Bardzo dziękuję! A ile kosztowałaby u was taka usługa? Dziś mam zamiar zabrać się do tego sposobem który jeden mirek wcześniej opisał, ale wolałbym to zlecić profesjonaliście.
@Dejzon: Przepraszam bardzo, dlaczego policja, na którą wszyscy się zrzucamy, odmówiła postępowania w sprawie tego oczywistego przestępstwa?
Czy państwo nadal nie działa i nie wypełnia swojego podstawowego obowiązku - chronienia bezpieczeństwa swoich obywateli?
Pamiętajcie - nigdy więcej nie głosujcie na PiS! Chyba, że chcecie, żeby was też olano, kiedy staniecie się ofiarami przestępstwa.
To straszne! Poszedłbym na Twoim miejscu na policję. Ja stosuję lokalizatory GPS tylko i wyłącznie do swoich celów - aby zaoszczędzić, zabezpieczyć się przed kradzieżą i jak najbardziej podnieść jakość swoich usług. Pomagają mi w tym lokalizatory firmy Transmobil - na prawdę świetnie się w tym spisują.