Wpis z mikrobloga

Trochę przykro się robi że teraz opowiadanie się za WOŚP jest jednoznaczną deklaracją polityczną, pamiętacie pierwsze finały, jeszcze w latach 90? Zupełnie inaczej to wyglądało, nie było aż tak bardzo podzielonych obozów na tych za i na tych przeciw. Jedynie Rydzyk w Radiu Maryja #!$%@?ł o Woodstocku ale nikt poza niektórymi emerytami go nie słuchał...

Momentami miało się wrażenie że to wszystko było na wariackich papierach, a jednak potrafiło zjednoczyć wszystkich Polaków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wosp
  • 56
@noitakto: To prawda, kiedyś czytałem wywiad z tym Niemcem od Europa da się lubić i mówił że on jeździł sporo po świecie a drugiej takiej oddolnej inicjatywy i to na taką skalę nie widział. Nawet chyba Ukraińcy robili czy nadal robią coś podobnego, wzorując się właśnie na WOŚP.

@pawelczixd: Nie no racja, ale wydaje mi się że korona by z głowy im nie spadła jakby taki Kaczyński czy Pawłowicz przekazali
@MarianoaItaliano: ze niestety widzialem jak traktowal wielu ludzi, nie nas agrncje, bo bylismy mu pptrzebmi zbudowac wizerunek, wiele agrncji tylko przez rok dzialalo z nimi na wosp, bo to #!$%@?,a nie wspolpraca. Alr pewnie,ty masz dovre wspomnienia,bo po to bylismy ,by frajerom sprzedac wizje,a nie wszystko jest takie czarno biale
@teczowisazabawni: Wiesz, nie znam kulisów bo się tym nie interesowałem, ale w przestrzeni publicznej kiedyś było bardzo mało było głosów przeciwnych WOŚP, teraz ten podział jest aż nadto widoczny. Zrobiły się dwa obozy pro Owsiak i pro kościół - a niepotrzebnie, bo przecież pamiętam że większość moich znajomych co się udzielała jako wolontariusze WOŚP na codzień udzielała się w ruchach oazowych i innych przykościelnych organizacjach typu Caritas. Normalnie na wigilię rozprowadzali
@MarianoaItaliano: to woem, jednak jak mowie, przez lata rosla grupa ludzi co zna kulisy, takie efekty
Kiedys wolonatariusz byl inny, dzis sa dwa rodzaje
- Nagorliwe, posluszbe hieny
- Oszusci

Reszta to tło, dlatego trzymam sie z daleka, nie tylko ja,ale wielu tak robi.
@MarianoaItaliano: ale co serio, piszesz cos bez oparcia, gdzie fakty sa troche inne, tylko maja wewn. system zapobiegania, co rok pamietam wyciagaja wnioski by go dopracowac, ale jednak najslabszy pkt to male miasta,wiec co na serio? Piszesz,ze nie masz pojecia,a teraz bagatelizujesz? To ty chyba serio daruj sobie