Wpis z mikrobloga

@Rabusek: byłem teraz w Gdańsku na sylwestra i zamieniłem kilka słów z tamtymi kierowcami.

Jeden powiedział, ze nie można jeździć uberem jednocześnie mając oklejony samochód dla innej korpo.

Kto inny powiedział, ze przenosi się do myTaxi, bo maja lepsze stawki niż Uber. Ogolnie jechałem raz tym myTaxi, w sumie takie coś jak uber, ale ciut gorsze. Na koniec kursu gdy chciałem wysiadać, musiałem czekać aż płatność przejdzie. Miałem podpiętego paypala z
Pobierz
źródło: comment_4DqgblZcGa2milBL9ZDxROLDnCEciAJP.jpg
@Mithrindil włączyłem apkę i faktycznie tak jest, tylko nie wiem co tam na końcu jest napisane.

*edit* Ze strony Ubera:

Gdy zamawiasz przejazd, zgadzasz się na pobranie po zakończeniu przejazdu z góry ustalonej opłaty. Wysokość opłaty może jednak ulec zmianie, jeśli wybierzesz inną lokalizację docelową, poprosisz o dodatkowe przystanki po drodze lub przejazd będzie znacząco dłuższy niż planowano.

Jeśli opłata z góry nie zostanie uznana, pobrana zostanie opłata minimalna lub opłata obliczona
Pobierz
źródło: comment_lkuuwsv3PVPIcAerZg9yjY5qwGhpZMbd.jpg
@Mithrindil: Nie chodzi mi o moment zabrania hajsu z karty, nigdy na to nie patrzyłem, tylko o jakby kwotę, że przed wejsciem wiem ile zapłace i ani grosza więcej.
Może teraz coś się zmienia, nie wiem bo już nie korzystam
@xevske jak ostatni raz jechałem Uberem - 8 grudnia 2017 według historii z apki - to aplikacja pokazywała tylko przybliżoną cenę (np. "15-20 zł"), a właściwa cena była wyliczona na końcu przejazdu. Ale faktycznie teraz jest tak jak mówisz.
@Lerhond: @Lerhond: Od kiedy Warszawka stała się taka internaszional nie używam ubera. Zazwyczaj jak znajomi do mnie przyjeżdzali z daleka to proponowałem, ale odkąd jest problem żeby się dogadać, i to pasażer ma tłumaczyć kierowcy z mapami - gdzie ma jechać. Proponuje znajomym taksówki, ceny praktycznie się zrównały, a jest pewnie i bezpieczniej.
@xevske Hmm to pamiętam że pokazywało przybliżony koszt, np. "22 zł" ale po zakończeniu przejazdu była zwykle nieco inna kwota obliczona dokładnie, np. 21,37 zł. Zresztą już to opisał @Lerhond dokładnie.

Ja mówiłem o faktycznym pobraniu pieniędzy z konta bankowego i to odbywa się zawsze po zakończonym przejeździe bo koszt przejazdu może ulec zmianie w jego trakcie. Nie raz tak miałem że wracałem że znajomymi i prosiłem ubera żeby pojechał taka trasa