Wpis z mikrobloga

Miałem przygarnąć sierściucha do domu, z fundacji/organizacji charytatywnej jednak się wstrzymałem z powodu ankiety. Pada w niej pytanie:

Czy zgadzają się Państwo na spotkanie przed adopcyjne z przedstawicielem Domu Tymczasowego (spotykamy się zawsze w potencjalnym nowym domu kota ze wszystkimi domownikami)?


Serio? Maja mi obcy ludzie chodzić po mieszkaniu tylko dlatego, że mam chęć zwierzakiem się zaopiekować? Jak się nie zgodzę to co, już mi nie wydadzą kota? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy takie pytania są wymagane prawnie przez osoby prowadzące takie obiekty?

Kolejne pytanie to wymagane PRZED adopcja instalację siatek w oknach. Mamy styczeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam Mirabelki i Mirki. Może bardziej jesteście w temacie.

#kot #koty #zwierzeta
  • 33
@So_I_Scream: Nie chcę zapraszać obcych osób. Dlatego się pytam czy to standardowa procedura.
@dolores007: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Laksa: No właśnie też mi się skojarzyło z adopcją dzieci. Sierściuch prosto z ulicy, a chcą łazić mi po mieszkaniu. Okna mają być zabezpieczone przed wypadnięciem kota. To rozumiem i mogę coś takiego założyć, ale na wiosnę/lato kiedy będę je otwierać.
@Gawith_Apricot: nie no, myślę że nie ma co zakładać, że ludzie którzy poświęcają swój wolny czas, żeby zajmować się opuszczonymi zwierzakami, czasem też chorymi, sprzątać po nich, karmić i szukać im domów, dorabiali sobie jako włamywacze :D
Możesz poszukać po TOZach, oni chyba nie mają tych wizyt tylko wymagają zdjęć, że masz siatki w oknach, umowy raczej nie unikniesz i nie ma się co dziwić, że nie chcę oddawać zwierzaka bez
@aRonja: Nie piszę, że to oni są włamywaczami :D Dom tymczasowy z którym się kontaktowałem, nie zagwarantuję mi że moje dane gdzieś nie wypłyną. To zwykły sierściuch, dachowiec bez domu.
@TenAnonToKlopoty: Popytam wśród znajomych i pewnie znajdę coś bez weryfikacji jak przy adopcji dziecka.