Wpis z mikrobloga

@paperipapo: Zakładając nawet, że jestem tym socjalistą. Czy żarciki ze strony socjalistów robią się mniej śmieszne ze względu na to, że są socjalistami? Sądziłem, że żarcik to żarcik. Jest śmieszny, albo nie jest.

Faszystowska???


@Wade94: Zdjęcie nie pochodzi również z balu karnawałowego, oraz nie wiem z czego wykonana jest korona, być może nie z tektury. Nie jestem przekonany czy w żarciku pożądana jest tak duża wierność faktom.

Natomiast takie opaski
@BongoBong najprawdopodobniej ten gość był w służbie porządkowej na orszaku trzech króli. Stąd korona oraz opaska, bo służyli jako organizacja. Na pewno ze dwa lata temu onr robił tak w warszawie
@Lawrence_z_Arabii: no to wytłumacz to

2. NARÓD NAJWYŻSZĄ WARTOŚCIĄ ZIEMSKĄ

Naród, rozumiany jako trwała, organiczna wspólnota kulturowa pokoleń przeszłych, obecnych i przyszłych, stanowi dla nas najwyższą wartość doczesną. Członkiem Narodu polskiego jest każdy, kto poczuwa się do bycia Polakiem, odczuwa przywiązanie do polskiej tradycji i historii oraz jest uznawany przez wspólnotę narodową za rodaka. Potępiając rasizm biologiczny, postulujemy zachowanie stanu homogeniczności etnicznej, który sprzyja utrzymaniu pokoju społecznego i stabilności państwa.


W
@Usmiech_Niebios: To nie jest termin ścisły, który podlega definiowaniu (w przeciwieństwie do faszyzmu), ale mogę powiedzieć jakie przesłanki sprawiają, że tak go postrzegam.

Jest nurtem pokrewnym faszyzmowi (ONR powstał w czasach fali faszystowskiej w Europie), wykazuje liczne wspólne cechy (co najmniej faszyzował, bądź nawet był faszystowski jak ONR-Falanga; muzułmanin wrogiem naszej rasy/cywilizacji; gospodarczo ani socjalizm, ani kapitalizm, jakaś trzecia droga; społeczeństwo oparte na hierarchii i cnotach; ciągoty w stronę rewizji granic
To nie jest termin ścisły, który podlega definiowaniu (w przeciwieństwie do faszyzmu),


@BongoBong: to wstydziłbym się używać niedefiniowalnego terminu w dyskusji na Twoim miejscu. Bez ustalenia znaczenia pojęć, zostaje nam tylko wzajemne przekrzykiwanie.

Jeżeli serio chcesz być traktowany poważnie to zacznij od zaznaczenia różnic między faszyzmem a "współczesnym odpowiednikiem faszyzmu". I raczej nie powinno to być "no oni jeszcze nie zrobili obozów koncentracyjnych, ale na pewno zrobią!".
@Lawrence_z_Arabii: ej, Lałrenc, jak ty to robisz, że kompromitujesz się za każdym razem?

ONRowi jest dalej do faszyzmu, niż Razemowcom do komunizmu.

@Lawrence_z_Arabii: a co komunistycznego jest w Razem? Jakiś konkretny postulat? Planują kolektywizację przemysłu?

Tu znany przywódca polskich faszystów

@Lawrence_z_Arabii: Serio uważasz, że podniesiona ręka Tuska wygląda jak hajowanie? XDDD Wysłałbym cię do okulisty, ale obaj wiemy, że wzrok masz dobry a objawy wynikają z zatrucia wirusem Pravacis
źródło: comment_vCALed5mBd8WkEuJbilyCYclP9hlJLof.jpg
to wstydziłbym się używać niedefiniowalnego terminu w dyskusji na Twoim miejscu. Bez ustalenia znaczenia pojęć, zostaje nam tylko wzajemne przekrzykiwanie.

Jeżeli serio chcesz być traktowany poważnie to zacznij od zaznaczenia różnic między faszyzmem a "współczesnym odpowiednikiem faszyzmu". I raczej nie powinno to być "no oni jeszcze nie zrobili obozów koncentracyjnych, ale na pewno zrobią!".


@Usmiech_Niebios: Dlaczego wstydliwym miałoby być powiedzenie o tym, że coś jest współczesnym odpowiednikiem czegoś? Nie wymyśliłem sobie
Serio uważasz, że podniesiona ręka Tuska wygląda jak hajowanie? XDDD Wysłałbym cię do okulisty, ale obaj wiemy, że wzrok masz dobry a objawy wynikają z zatrucia wirusem Pravacis Propagandis.


@NapalInTheMorning: Tu masz przykład salutu rzymskiego. Widzisz tam gdzieś złączone palce?

Parafrazując twoje słowa

ej, moring, jak ty to robisz, że kompromitujesz się za każdym razem?

XDDDDD
źródło: comment_nfG8YIdHeCeXSEbScPycuo2W6qdVdmRa.jpg
@Usmiech_Niebios: Dodam jeszcze, że uważam, że również istotnym aspektem jest autoidentyfikacja. Mamy głupią tendencję przypisywania ludziom przynależności do ideologii, z którą oni się nie identyfikują, zakładając, że coś ukrywają. Jeżeli nie ma w dominującym nurcie ONR autoidentyfikacji jako faszyści, to jest to poważny argument, w ewentualnym kategoryzowaniu.
@BongoBong:

Sądziłem, że kieruję słowa do osoby, która jest sceptyczna wobec takiego określenia ze względu na to, że uważa, że istnieją istotne różnice między faszyzmem, a ideologią wyznawaną przez ONR. Na tej podstawie uformowałem swój przekaz w ten sposób, by wskazać podobieństwa. Zakładam, że wypowiedzi mają mieć użyteczność przekonywania. I argumentowałem celem przekonania osoby uważającej, że istnieją znaczne różnice. Bo tak ciebie postrzegałem.

Podobieństwa istnieją, ale stygmat - ideologia faszystowska jest
Podobieństwa istnieją, ale stygmat - ideologia faszystowska jest inherentnie zła powoduje że wspomnienie o podobieństwach ONRu i faszyzmu bez wspomnienia o różnicach jest nacechowane ideologicznie. A słowa


@Usmiech_Niebios: Wyżej wspomniałem dlaczego pisałem akurat o podobieństwach. W kolejnej wypowiedzi pisałem o różnicach. Uważam, że istnieją zarówno istotne różnica jak i podobieństwa.

to dla mnie bardziej tania propaganda, bo te potrzeby i tę grupę społeczną należy wówczas wymienić. Zaś mój sceptyzm wynika z