Wpis z mikrobloga

Nie traktujcie tego jako trolling, tylko jako poważne pytanie. Jestem ciekaw, co kieruje ludźmi kupującymi Iphony. Większość kobiet je ma i facetów, którzy są bananami. Te telefony są droższe od tych z androidem, z tego co widzę to technologicznie jakoś lepiej nie stoją. Mają mniej aplikacji, a te co są to są płatne. Szybki i obudowy pękają szybciej niż dupy redpillersów, a naprawy kosztują tyle co telefony z androidem ze średniej półki. Czemu kupujecie Iphony? Chodzi wam o logo? Kolega kiedyś powiedział, że w Anglii to Iphony mają sami lekarze i prawnicy, czyli co chodzi o podniesienie statusu? Dużo też osób ma domyślny dzwonek, typowy dla iphona. W autobusie rozmawiają tak, że trzymają telefon w taki sposób by było widać logo appla. No jednak dla lansu wydawać tyle kasy? Mówi się, że iphony są szybkie, ale widziałem jak kolega miał iphona 5 i po aktualizacji mu zamulał, nie gorzej jak stary telefon z androidem. O co chodzi z tymi iphonami, ale tak szczerze?
Prosiłbym przy odpowiedzi, o napisanie czy masz iphona, czy androida.
#ios #apple #iphone #android #it #technologia
  • 121
@Szczery_czlowiek: hahaha, a ja daję plusa i patrzę jak dupy pękają :-) wiem, że to nie BAIT, bo kiedyś jak ty zadawałem sobie to pytanie. Kiedyś usiadłem i się zastanowiłem i doszedłem do wniosków, że większość właścicieli iPhonów jest tępych. Tak zwyczajnie. Nie istotny jest tu status społeczny, wykonywany zawód, pozycja, wiek. Poprostu zwykle gdy trafiam na kogoś z iPhonem, to nie jest on osoba inteligenta, nawet gdy może się "poszczycić"
@Szczery_czlowiek: Poprostu ludzie nie kupuja iPhona dla iPhona - kupuja te urzadzenia od Apple z 3 glownych powodow - 1. ekosystem 2. marketing na poziomie miedzygalaktycznym 3. sprzedawanie idei a nie sprzetu - prosty przyklad - Sony reklamowalo swoje sluchawki dolaczane do jakiejs promocji Xperii XZ jako (mniej wiecej) - nowatorski przetwornik dzwieku XZ73264BL zapewni Ci niesamowite doznania dzwiekowe. Jak Apple reklamuje swoje sluchawki? Po prostu - "Bajeczne" - graja na
@Szczery_czlowiek:

Te telefony są droższe od tych z androidem


Za swojego dałem 1650zł, SE 32GB. A dlaczego kupiłem po tylu latach uzywania androidow? Aktualizacje systemu, dobre zarzadzanie bateria, spoko aparat, nie zwlalnia z kazda kolejna wgrana apka.
Wiesz co musilem robic zeby android dobrze dzialal? Wipe telefonu co pol roku. Robilem rooty zeby te gowna od sonego powywalac, wgrywalem androidy zeby jakos to chodzilo. W kolko byly problemy z nimi, apki
@Szczery_czlowiek: jak jesteś taki ciekawy to sobie kup i wyrób opinie. Tak samo jak jakiś film u jednych dostaje 8/10 a u innych 2/10, nie ma sensu się pytać obcych ludzi o opinie. Od siebie powiem ze byłem ciekawy jak to wyglada i kupiłem sobie zestaw Mac book air i iPhone SE, moja Żona ma taki sam zestaw i oboje jesteśmy zadowoleni. Od kiedy mam te urządzenia przestałem sprawdzać nowości bo
Do wszystkich wyżej co tam #!$%@? takie piszą o zamulaniu androida, używam całe życie androida i on nie zamula chyba że macie wodogłowie no to wtedy owszem jest taka możliwość
@Szczery_czlowiek: tez hejtowalem iphony dopóki nie kupiłem jednego, telefony z Androidem praktycznie od początku się sypią, aplikacje są kiepskie i wywalają błędy przez co kuleje cały telefon, samsungi i to flagowe co rok mi się zamulały i nawet wgranie nowego softa nic nie dawało. Teraz mam jabłuszko i zero zawieszeń, żadnych błędów czy spowolnień telefonu, jak to mówią biednego nie stać na tanie rzeczy. W końcu telefon rok używam i nadal
@Wextor: Te systemy tak maja, pol roku lub rok i trzeba wgrywac androida od nowa. Mialem z 5 urzadzen z androidem, 10-15 apek caly czas ramu brakowalo. Baterie mistrzowsko wciagal. Kiedys mnie jaraly modyfikacje softu (nowe dzwoneczki, zmieniane motywy w starych telefonach:) ). Brak aktualizacji, nie raz mialem tak ze juz apki nie moglem grac google play bo juz byla niewspierana( ͡° ͜ʖ ͡°)