Wpis z mikrobloga

Nie traktujcie tego jako trolling, tylko jako poważne pytanie. Jestem ciekaw, co kieruje ludźmi kupującymi Iphony. Większość kobiet je ma i facetów, którzy są bananami. Te telefony są droższe od tych z androidem, z tego co widzę to technologicznie jakoś lepiej nie stoją. Mają mniej aplikacji, a te co są to są płatne. Szybki i obudowy pękają szybciej niż dupy redpillersów, a naprawy kosztują tyle co telefony z androidem ze średniej półki. Czemu kupujecie Iphony? Chodzi wam o logo? Kolega kiedyś powiedział, że w Anglii to Iphony mają sami lekarze i prawnicy, czyli co chodzi o podniesienie statusu? Dużo też osób ma domyślny dzwonek, typowy dla iphona. W autobusie rozmawiają tak, że trzymają telefon w taki sposób by było widać logo appla. No jednak dla lansu wydawać tyle kasy? Mówi się, że iphony są szybkie, ale widziałem jak kolega miał iphona 5 i po aktualizacji mu zamulał, nie gorzej jak stary telefon z androidem. O co chodzi z tymi iphonami, ale tak szczerze?
Prosiłbym przy odpowiedzi, o napisanie czy masz iphona, czy androida.
#ios #apple #iphone #android #it #technologia
  • 121
  • Odpowiedz
@Szczery_czlowiek:
To jest bardziej chyba jednak kwestia preferencji. Android zakłada, że wiesz co robisz i pozwala ci pod pewnymi warunkami to zrobić. iOS wychodzi z założenia, że klient jest technologicznym analfabetą i wszystko, co robi musi się odbywać w bezpiecznej, odizolowanej piaskownicy, żeby inne dzieciaki mu nie #!$%@?ły. Koniec końców, przeciętny użytkownik jest w stanie zrobić dokładnie to samo na jednym i drugim systemie operacyjnym, ale poweruser zrobi dużo więcej
  • Odpowiedz
@viruszg ze kupujesz w miedzyczasie drugi telefon. Po prostu nie potrafisz poslugiwac sie telefonem i tyle. Jest to dla Ciebie za wysoka techonologia wie kupujesz iFona i masz wyjebongo. I nie mam tu na mysli roota i te sprawy. Wystarczy ze wlozysz karte pamieci 64gb i juz telefon zwalnia. Wiesz czleku ile ma pamieci robot Fanuca? 16MB ktore smiga na tyle szybko ze robot nie ma zwiech tak samo CPU i
  • Odpowiedz
@Szczery_czlowiek: i jeden i drugi to śledzący użytkowników syf, ale apple poprostu w krajach biedniejszych jest uważany na wzór majtek Hugo Bossa i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°) Flagowe kosztują tyle samo, ale taki SE mozna za 1k zł kupić około, co jest ceną średniaka rocznego andka. Ja wole androida, gdyz mozna sobie go konfigurować (rooty itp)
  • Odpowiedz
@Szczery_czlowiek: Apple to firma która pakuje gówno w kolorowy papierek i sprzedaje 2 razy drożej. W przyszłym miesiącu prawopodobnie będę zmuszony do korzystania z MacBooka i iPhona SE, więc nikt mi już potem nie powie, że hejtuje, bo nie używałem.
  • Odpowiedz
@Szczery_czlowiek: Bo to dobry telefon, który działa tak jak bym tego oczekiwał (tzn. płynnie, bez babrania się w jakieś ściąganie romów domowej roboty xd - kiedyś mnie to bawiło ale teraz chyba jestem za stary).
Kwestie ceny pomijam bo dla mnie wydać 5k za telefon to nie problem, ale zdaję sobie sprawę, że dla kogoś innego 1000 zł może być poważnym wydatkiem.
  • Odpowiedz