Wpis z mikrobloga

Nie traktujcie tego jako trolling, tylko jako poważne pytanie. Jestem ciekaw, co kieruje ludźmi kupującymi Iphony. Większość kobiet je ma i facetów, którzy są bananami. Te telefony są droższe od tych z androidem, z tego co widzę to technologicznie jakoś lepiej nie stoją. Mają mniej aplikacji, a te co są to są płatne. Szybki i obudowy pękają szybciej niż dupy redpillersów, a naprawy kosztują tyle co telefony z androidem ze średniej półki. Czemu kupujecie Iphony? Chodzi wam o logo? Kolega kiedyś powiedział, że w Anglii to Iphony mają sami lekarze i prawnicy, czyli co chodzi o podniesienie statusu? Dużo też osób ma domyślny dzwonek, typowy dla iphona. W autobusie rozmawiają tak, że trzymają telefon w taki sposób by było widać logo appla. No jednak dla lansu wydawać tyle kasy? Mówi się, że iphony są szybkie, ale widziałem jak kolega miał iphona 5 i po aktualizacji mu zamulał, nie gorzej jak stary telefon z androidem. O co chodzi z tymi iphonami, ale tak szczerze?
Prosiłbym przy odpowiedzi, o napisanie czy masz iphona, czy androida.
#ios #apple #iphone #android #it #technologia
  • 121
  • Odpowiedz
@Pan_raczka: Miałem niejednego androida. Zajmuję się zawodowo rzeczami, które wymagają ode mnie wiedzy na temat zasad działania również tego typu urządzeń. Wiem jak działa zarządzanie pamięcią w androidzie, wiem jakie są powody "spowalniania" androida, mam też świadomość częstotliwości aktualizacji systemu i powodów takich zjawisk. Jesteś w błędzie oceniając mnie jako laika kupującego iPhone "bo tak łatwiej". Jestem świadomym użytkownikiem lepszego (lepiej zoptymalizowanego, sprawniej działającego, z lepszym supportem) sprzętu.
  • Odpowiedz
@Szczery_czlowiek: szczerze mowiac to kupilem iphona 6s tylko z tego wzgledu, ze mialem juz windowsa i androida wiec postanowilem, ze przyszedl czas na iosa. Aktualnie uzytkuje go juz pewien czas i podoba mi sie a gdybym mial wrocic do Androida to nie byloby zadnego problemu. Ps: iphona mam w takiej obudowie, ze nawet loga nie widac
  • Odpowiedz
@Szczery_czlowiek:
Synchronizacja iPhone z Macbookiem to coś wspaniałego.
Prosty przykład. Robisz notatki na Macbooku na wykładzie. Nagle na slajdzie pojawia się wykres.
Robisz zdjęcie wykresu iPhonem. Klikasz "kopiuj"
Klikasz "wklej" (czy cmd+v) na Macbooku i voila. Masz zdjęcie wykresu w notatce.
Takie proste bajery sprawiają, że praca na urządzeniach apple'a to
  • Odpowiedz
@Szczery_czlowiek: Krótko i na temat, ma swoje zalety, choćby integracja z innymi urządzeniami od Apple i mówiąc ogólnie dobrze przemyślane, zaprojektowane, zoptymalizowane i wykonane oprogramowanie. Natomiast dla niektórych użytkowników (nie chce pisać większość/mniejszość/połowa) to jedynie wyznacznik statusu społecznego i szpan. Inny fakt, że flagowce innych producentów coraz częściej zbliżają się do cen nowych iPhonów.
  • Odpowiedz
@Szczery_czlowiek: z tego co ja widzę po sobie i swoich znajomych - Android dla bardziej świadomych, iphone dla mniej świadomych. iPhone jest zdecydowanie lepszy, jeżeli ma się pozostały sprzęt jabłka i to na tym polega korzyść tego telefonu. Kolejna grupa w jabłku widzi prestiż i dlatego chce go mieć.

Co do stwierdzenia, że "Android muli hurr durr" - w większości jest to pewnie przez tonę syfu producenta, aczkolwiek wydaje mi
  • Odpowiedz
@viruszg ale u kolegi juz niczego nie dorzucisz do biblioteki bo ci #!$%@? reszte apek i wszystkiego xD beka z iOS wala was w czoko jednoczesnie ograniczajac z czego wynika przewaga nad Android ( ͡ ͜ʖ ͡) zawodowo tez sie zajmuje wielkimi rzeczami, ale teoria ma wuja do praktyki. Ziom nigdy koks nie bedzie mistrzem w sprincie. Dlatego moja druga praca jest wciskanie ludziom rzeczy ktore
  • Odpowiedz
@testowyandrzej:

Tak z ciekawości - jakie macie zdanie odnośnie ostatnich informacji dotyczących celowego spowalniania telefonu na podstawie baterii i kwestii zamówienie pod dywan przez płatna kampanię wymiany baterii?


Można sobie nie wgrywać nowej aktualizacji. Apple w stanach wymienia baterie za 29 dolców. IMO #!$%@? tylko z tym, że powinno dać się to opcję wyłączyć w ustawieniach. Masz iphone 2,3 letni ze słabą baterią i nie chcesz wymieniać na nowy akumulator?
  • Odpowiedz
@tasmanz: mysle ze wyżej już wszyscy wymienili przewagę iphonow nad androidem. Jeszcze dodam ze pod względem funkcjonalności i ux iphone bije na głowę androida. Ponadto synchronizacja między wszystkimi urządzeniami apple, własny eko-system o czym android może pomarzyć
  • Odpowiedz
@goodidea no dobra, bo to temat rzeka i nie będziemy się spierać ;) ale trzeba przyznać, że google też ma eko system poziomu Apple. Aplikacje obecnie pozwalają na synchronizację wręcz wszystkiego - rodzajów plików, dostępu do biurowych rozwiązań, sprzętu. Dla ciekawości powiem Ci, że w moim korpo head'dzi (nie wiem czy dobrze napisałem) konfiguruja Hangout na swoich iPhone albo instalują apki do przeglądania google docsow ;)
Trzeba przyznać też korzyść dla
  • Odpowiedz
#!$%@? kocham te argumenty za applem

hejtuja ci ktorzy nigdy nie mieli iphona

A ci ktorzy hejtuja androida nigdy nie mieli porzadnego telefonu jak najnowsze flagowce od samsunga albo Lg
To ze 10 lat temu mieliscie jakies gowno z bocznej serii dla mniej zamoznych albo wymagajacych odbiorcow to juz nie moja wina.

hejtujesz
  • Odpowiedz