Wpis z mikrobloga

A więc łazienka skończona. Obiecałem wołać jak już będą szafki z frontami (na które czekałem jeszcze ostatnio), więc i wołam :)

Roboty było dużo i ze względu na fakt, że robiłem to po godzinach swojej normalnej pracy przeciągnęło się to do kilku miesięcy z przerwą na odświeżenie reszty mieszkania.

Wieczorem postaram się dodać zdjęcia jak łazienka wyglądała przed remontem (chyba, że znajdę wcześniej) :)

Podsumowując: wyniosłem wszystko co się dało. Jedną ściankę to nawet stawiałem na nowo. Przerobiony został gaz (fachowcy), rury co (fachowcy), woda (ja). Skułem ściany, podłogę (z tej malej łazienki wyszło tonę gruzu...). Poprowadziłem na nowo kanalizację z pionu zarówno do prysznica jak i WC. Był taki moment, że przebiłem się nawet do sąsiada na dole, bo musiałem trochę pion pozmieniać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podwiesiłem WC, zamontowałem wszystkie punkty wody, zamontowałem odpływ prysznica i pralki.
Zabudowałem piony, wyciszyłem watą mineralną (strasznie było słychać sąsiada z góry, bo on ma niezabudowane rury...) - jest o wiele lepiej.

Nie dałem rady tylko z płytkami. Nie chciałem tego zepsuć więc do płytek wziąłem fachowca - jesteśmy wraz z moim #rozowypasek zadowoleni z efektów. Płytki położone równo.

Projekt szafek to własna inwencja twórcza :)


Cała reszta to moja sprawka (z pomocą znajomych i rodziny - żeby było szybciej).

Koszty? Materiały i robocizna wyszło około 10-12 tysięcy (wraz z wyposażeniem). Do tego jeszcze 1500 - 2500 poszło na narzędzia, które mogą mi się w przyszłości przydać.To jakieś 2 razy więcej niż planowaliśmy, ale jesteśmy zadowoleni z efektów.


Muszę jeszcze się uporać z silikonem pod prysznicem, bo coś jest nie tak i nasiąka mi wodą ściana... Mam nadzieję, że obejdzie się bez kucia dolnych płytek :/


#chwalesie #remontujzwykopem #budownictwo #diy
leesiuu - A więc łazienka skończona. Obiecałem wołać jak już będą szafki z frontami (...

źródło: comment_u7a7YlFqba6t9NqDG39VpbLCymTkF4Zm.jpg

Pobierz
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@leesiuu: ładnie to wygląda, ale do pracy glazurnika to bym miał zastrzeżenia. Na zdjęciach widać, że płytki płaszczyzny nie trzymają, a to, zwłaszcza przy wielkoformatowych, robionych z minimalną fugą jest dużym babolem.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Które miejsca masz na myśli? Ten "komin" na wprost? Na żywo nie ma takiego efektu jak jest na zdjęciu, nie wiem co tak przekłamuje aparat. Nie mówię, że jest idealnie, ale jestem zadowolony z tego co jest :)
  • Odpowiedz
@testowyandrzej: było kilka powodów takiego układu.
1. Ściana tam gdzie jest pralka z szafką nie są idealnie proste co wyszłoby na plytkach.
2. Nad umywalką jest wentylacja i nie mógłbym zrobić szafki do samego sufitu.
3. Wcześniej mieliśmy własnie tam umywalkę i nie sprawdzało się to najlepiej
4. Nie otworzyłbym pralki na maxa przez odstający komin (wystaje przy umywalce na 17 cm, co powoduje, że i tak szuflady nie wysuwają
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Gładka płytka, małe fugi, a do tego światło prawie przy samej ściance pewnie potęgują ten efekt. Postaram się zrobić zdjęcie "z góry" albo z innym światłem i pewnie tego efektu nie będzie :)
  • Odpowiedz
@testowyandrzej: ta łazienka ma wymiary 1.5m x 2m więc musiało być biało, żeby choć trochę ją optycznie powiększyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czarny dodany, bo to w sumie klasyczne połączenie.

Wcześniej były beżowo-brązowe płytki z czerwoną fuga, więc JEST LEPIEJ :D
  • Odpowiedz