Wpis z mikrobloga

A więc łazienka skończona. Obiecałem wołać jak już będą szafki z frontami (na które czekałem jeszcze ostatnio), więc i wołam :)

Roboty było dużo i ze względu na fakt, że robiłem to po godzinach swojej normalnej pracy przeciągnęło się to do kilku miesięcy z przerwą na odświeżenie reszty mieszkania.

Wieczorem postaram się dodać zdjęcia jak łazienka wyglądała przed remontem (chyba, że znajdę wcześniej) :)

Podsumowując: wyniosłem wszystko co się dało. Jedną ściankę to nawet stawiałem na nowo. Przerobiony został gaz (fachowcy), rury co (fachowcy), woda (ja). Skułem ściany, podłogę (z tej malej łazienki wyszło tonę gruzu...). Poprowadziłem na nowo kanalizację z pionu zarówno do prysznica jak i WC. Był taki moment, że przebiłem się nawet do sąsiada na dole, bo musiałem trochę pion pozmieniać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podwiesiłem WC, zamontowałem wszystkie punkty wody, zamontowałem odpływ prysznica i pralki.
Zabudowałem piony, wyciszyłem watą mineralną (strasznie było słychać sąsiada z góry, bo on ma niezabudowane rury...) - jest o wiele lepiej.

Nie dałem rady tylko z płytkami. Nie chciałem tego zepsuć więc do płytek wziąłem fachowca - jesteśmy wraz z moim #rozowypasek zadowoleni z efektów. Płytki położone równo.

Projekt szafek to własna inwencja twórcza :)


Cała reszta to moja sprawka (z pomocą znajomych i rodziny - żeby było szybciej).

Koszty? Materiały i robocizna wyszło około 10-12 tysięcy (wraz z wyposażeniem). Do tego jeszcze 1500 - 2500 poszło na narzędzia, które mogą mi się w przyszłości przydać.To jakieś 2 razy więcej niż planowaliśmy, ale jesteśmy zadowoleni z efektów.


Muszę jeszcze się uporać z silikonem pod prysznicem, bo coś jest nie tak i nasiąka mi wodą ściana... Mam nadzieję, że obejdzie się bez kucia dolnych płytek :/


#chwalesie #remontujzwykopem #budownictwo #diy
leesiuu - A więc łazienka skończona. Obiecałem wołać jak już będą szafki z frontami (...

źródło: comment_u7a7YlFqba6t9NqDG39VpbLCymTkF4Zm.jpg

Pobierz
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xetrov: bo z lewej strony by musiało zostać 10 cm płytek i brzydko by to wygladało :D Poza tym jest podświetlane. Rozważaliśmy też lustro na całą szerokość ściany, ale tez nie przeszło :)

Na razie nie ma osadu i mam nadzieję, że nie będzie. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@leesiuu: jakiej marki masz pralkę? Jeśli to Gorenje to sprzedaj to czym prędzej i kup coś normalnego. Zaufaj mi, gorenje = chinoleum (pracowałem przy tym)
  • Odpowiedz
bo z lewej strony by musiało zostać 10 cm płytek i brzydko by to wygladało :D


@leesiuu: pewnie kwestia gustu i jak się Tobie podoba to ok. Mi takie wypuszczone wydają się łatwe do stłuczenia, zwłaszcza jeśli nie mają ramki.

Poza tym jest
  • Odpowiedz
@Tymian: Dziękuję!

@xetrov: Ale wymiana zepsutego podswietlenia jest bardziej skomplikowana przy wpuszczanym lustrze :D Z czasem pewnie się coś pojawi, ale plusem jest to, że wszystko jest rozkręcalne więc nie będzie problemu ze zdjęciem i wyczyszczeniem :)

PS. Biały brodzik też nam strasznie zachodzil :D
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: szafa nad pralką jest wisząca + ta pod umywalkę też wisi. Obydwie sam projektowalem, dałem projekt do pocięcia i skręcałem deski :)

@pedros92: Prysznic 1000, deszczownica + słuchawka 900, WC 1000, Umywalka 400, szafki 700, płytki ponad 2000. Do tego zaprawy, płyty gk, rury (do wody), kable (prąd), światła i wyszło. :P

@kto_zjadl_moj_tort A szkoda szczępić ryja. Starałem się głośne prace kumulować na dany dzień, żeby
  • Odpowiedz
@leesiuu: Dla mnie tragedia. Bez urazy. Płytki położone tak fatalnie, że na zdjęciach widać. Tynk strukturalny i czarna armatura mnie odrzucają jeżeli chodzi estetykę.

Pozdrawiam( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz