Wpis z mikrobloga

Są tu jacyś fani pociągów regio? Jak dla mnie maja same plusy na krótkich i średnich trasach, są tańsze niż intercity, bezprzedzialowe - nie jak bydło po 8 w przedziale, możesz sobie usiąść gdzie chcesz a nie w miejscu obok grubej baby co wyciąga smierdzace gyry, dłuższy czas przejazdu to kolejny plus - dłuższa frajda z jazdy no i na koniec ostatni plus eleganckie wagony i dużo miejsca #kolej #pociagiboners #pociagi #oswiadczenie #coolstory
f.....d - Są tu jacyś fani pociągów regio? Jak dla mnie maja same plusy na krótkich i...

źródło: comment_QDTrF2WOTvo7KCHEupZfHph2t9uFtM6a.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@fortheworld: No ja chciałem jeździć takim pociągiem do pracy ale okazuje się ze bilet miesięczny na regio kosztuje 139zl. jakbym codziennie kupował 2 zwykle bilety to by wyszło 140zl. Super #!$%@? deal. Miesięczny na tramwaj kosztuje 45zl. Jacyś debile to wymyślili a potem jest płacz że w Krakowie smog.
#!$%@? koleje regionalne
  • Odpowiedz
@fortheworld: nie zawsze jeżdżą szynobusy, a poza tym w intercity masz tak samo, te nowsze są bezprzedziałowe i o niebo lepsze od regio, tak samo możesz trafić na starocie w intercity jak i na kibel w regio
  • Odpowiedz
  • 0
@FireDash: Szynobusy pod drutem? Bez sensu. Szynobus to jest dość krótki i spalinowy.

Małe wagony spalinowe o lekkiej konstrukcji nazywane są potocznie autobusami szynowymi (patrz: autobus szynowy). Pojęcie autobus szynowy jest obecnie w Polsce nadużywane i powszechnie niepoprawnie stosowane do określania wszelkich wagonów silnikowych.
  • Odpowiedz
@R187: Wszelkie nowe, krótsze składy określa się często szynobusami, co jest poprawne, a co nie, ma małe znaczenie, bo jak się to przyjmie, to po prostu zmienią ten opis.
  • Odpowiedz
  • 1
@FireDash: Ale na na zdjęciach nie są wagony silnikowe tylko elektryczne zespoły trakcyjne. Nie wiem jak pociąg do którego wchodzi 500-1000 osób można nazwać autobusem.
  • Odpowiedz
  • 1
@FireDash: Głupi przykład, bo nie mowi o czymś, co ma ustaloną już dobrze teminologie. Takowa nie istniała gdy pojawiły się pierwsze samobieżne pojazdy kołowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fortheworld: Ja szkaluje, bo wiecznie sa #!$%@?, a w IC nigdy mi sie to nie zdarzyło. (choc wiem, ze i te bywają przepełnione). Tak samo ubikacja jak sie zepsuje to sie nie zamkniesz, a w tych starych gdzie zamykasz ręcznie (zasuwka) nie ma tego problemu. Nie wiem po co automatyzowac wszystko, skoro tylko stwarza to problemy.

Ale mimo wszystko lepsze niż autobus.
  • Odpowiedz