Wpis z mikrobloga

Niektórzy mi mówią, że kupuję "lekko niezręczne" prezenty na święta, a ja chyba jestem jakiś inny i twierdzę, że praktyczny prezent lepszy niż symboliczny. Jak już wydawać pieniądze to na to czego ktoś będzie używał, a nie rzuci w kąt i zapomni.

Mamie na te święta kupiłem nową pralkę, bo widziałem że już się niesamowicie wkurza na swojego starego rzęcha. Do tego książka, niech w końcu coś przeczyta, bo zapomni jak się to robi.

A mi mówią, że jeśli już jakiś sprzęt się kupuje to powinien być rozrywkowy, a nie do sprzątania... Ja swojego zdania nie zmienię, uważam że na co dzień zdecydowanie bardziej jej się to przyda.

#oswiadczeniezdupy #swieta #prezenty
  • 51
@oiio: Mogłeś kupić pralkę jako zwyczajny prezent od syna w zwykły dzień, a nie jako prezent pod choinkę (który nawet się tam nie zmieści). Prezentem powinno być coś personalnego.
@oiio: No i elegancko. Gdybym dostała np. zmywarkę, to byłby to mój best day ever. Ale nie... dostaję prezenty, które totalnie nie pasują do mnie. Np. nie trudno zauważyć, że mam w domu kolory czarny, biały, szary, grafitowy, ciemna zieleń. Ubieram się przeważnie też w te kolory. Opowiadam jak to zdobyłam ciemno granatowe aksamitne zasłony i się nimi jaram. Dostałam co? Żółty koc. Noszę tylko złoto i to nie, że białe
@kaboompics: Może zwyczajnie porozmawiaj z bliskimi na takie tematy, wiele osób jest ślepa na proste sygnały, następnym razem spytaj się o ulubiony rodzaj biżuterii i kolor, przy okazji mówiąc, że ty nosisz tylko dany kolor, a do domu lubisz tylko dane kolory - możliwe, że zapamietają. Kupując sprzęt taki jak zmywarka czy pralka też można źle trafić, a to zły kolor, zła marka, za mało pojemności, trochę wystaje itp.
@artpop: Pewnie. Zgadzam się z Tobą, ale ja już jestem w momencie, kiedy te rozmowy nie dają skutku. W tym roku nawet pokazałam lustro, konkretne, na które mam miejsce na ścianie.

Zauważyłam, że raczej tu chodzi o to, że ludzie kupują, to co im się podoba. Uważam, że to dość egoistyczne w przypadku kupowania prezentów.