Wpis z mikrobloga

Niektórzy mi mówią, że kupuję "lekko niezręczne" prezenty na święta, a ja chyba jestem jakiś inny i twierdzę, że praktyczny prezent lepszy niż symboliczny. Jak już wydawać pieniądze to na to czego ktoś będzie używał, a nie rzuci w kąt i zapomni.

Mamie na te święta kupiłem nową pralkę, bo widziałem że już się niesamowicie wkurza na swojego starego rzęcha. Do tego książka, niech w końcu coś przeczyta, bo zapomni jak się to robi.

A mi mówią, że jeśli już jakiś sprzęt się kupuje to powinien być rozrywkowy, a nie do sprzątania... Ja swojego zdania nie zmienię, uważam że na co dzień zdecydowanie bardziej jej się to przyda.

#oswiadczeniezdupy #swieta #prezenty
  • 51
@oiio Prezent powinien być dla konkretnej osoby, a pralka jest dla całej rodziny. No chyba, że mama jest sama to jeszcze mogę zrozumieć. Ale jeżeli mama dostała pralkę, a ojciec np. zegarek to mama nie dostała prezentu.


@Howea: No w zasadzie 3/4 roku jest sama z siostrą, bo ojca już nie ma. Także będzie jedyną osobą która będzie z tego korzystała.
@dosart: ale to prezent dla wszystkich jest, a nie tylko dla niej. Prezent ma być konkretnie dla kogoś, dla kogoś przyjemności, tak sugerujesz, że ma dalej robić, bo "dobrze jej idzie" . Czyli ma pracować.
Takie rzeczy jak pralki etc to najlepiej jako wspólny wydatek mieć i tyle, nie jako prezent.
@dosart: ale to prezent dla wszystkich jest, a nie tylko dla niej. Prezent ma być konkretnie dla kogoś, dla kogoś przyjemności, tak sugerujesz, że ma dalej robić, bo "dobrze jej idzie" . Czyli ma pracować.

Takie rzeczy jak pralki etc to najlepiej jako wspólny wydatek mieć i tyle, nie jako prezent.


@Draakul: Gdybym to kupował "jak do siebie" to rzeczywiście byłoby bez sensu, bo sam bym korzystał i używał. Jednak