Wpis z mikrobloga

Dobra, zaczynamy cykl punktowania dziur fabularnych i absolutnych idiotyzmów z dwóch poprzednich trylogii Gwiezdnych Wojen, czyli oryginalnej i prequeli.

W życiu by mi się nie chciało tego robić, gdyby nie fakt, że najprawdziwsi z prawdziwszych, z midichlorianów i mocy zrodzeni fani punktują dziury fabularne Ostatniego Jedi i mają na tyle mało RiGCzu, żeby odnosić to do pozostałych filmów, sugerując, że tam niby dziur i idiotyzmów nie było.

Od razu zaznaczam, że pomimo, iż książki czytałem i pewne kwestie mogą znaleźć w nich wyjaśnienie, to mam to w piździe, bo oceniam film. Nowej trylogii nikt takiej szansy nie dał, więc ja nie zamierzam faworyzować prequeli i ot, zwłaszcza jeśli niektóre, niekiedy obszerne fragmenty książek powstały tylko po to, by wyjaśnić głupotę z ekranu.

Zacznijmy od pierwszej, kompletnej durnoty, która nigdy nie da mi spokoju i każe mi traktować Atak Klonów jako najgorszą część sagi.
Bitwa o Geonosis.

Jak się zaczęło?
Kenobi śledził Jango, poleciał za nim na wspomnianą planetę. Tam go poniekąd zgubił, ale odkrył spisek i dowiedział się o stworzeniu armii droidów. Postanowił (zamiast przytomnie #!$%@?ć, bo przecież co mu grozi, ale to nie ten idiotyzm, o który mi chodzi) zawiadomić radę Jedi jeszcze będąc na planecie, co zakończyło się jego pojmaniem.
Wiadomość odebrali Jedi, odebrał też Anakin i Miniedała. Najgorsza romansowa para w historii kina postanowiła, bardzo przytomnie, odbić Obi-Wana z rąk Dooku i geonosian. No zagotował się młody uczeń i zapomniał, że #!$%@? armia droidów, geonosianie, hrabia #!$%@? i te sprawy.
Jedi postanowili nie zasypiać gruszek w popiele i podjęli działania. W konsekwencji zwiększona została władza kanclerza Palpatine'a, powołana została armia republiki, a Yoda natychmiast poleciał na Kamino po klony. I teraz chyba tylko po to, żeby nie wyjść na bezużytecznego ćwoka, który nigdy nic nie robi, Mace Windu stwierdził, że zbierze se koło 200 jedi i polecą pomóc Obi-Wanowi XDDDDD

#!$%@?, czaicie to? Facet pcha się na bitwę kompletnie bez armii, wobec przeważającej siły wroga, który nie dysponuje przecież tylko droidami, ale i geonosianami i jak gdyby nigdy nic, leci pomóc Obi-Wanowi.

Kim #!$%@? był Obi-Wan (o tym, że jest tam jeszcze Padme i Anakin jeszcze nikt nic nie wiedział), że facet stwierdził "a #!$%@?, lecimy, życie tej dwusetki nie jest tyle warte, żeby móc poświęcić Obi-Wana"? No kim do #!$%@??
Czy Obi-Wan by nie zrozumiał, jakby rada stwierdziła "Trzeba być cierpliwym. Yoda leci ze wsparciem, może Obi-Wanowi uda się do tego czasu przeżyć"?
W efekcie prawie 200 jedi straciło życie. Yoda oczywiście za chwilę się z klonami pojawił i zrobił im z dupy jesień średniowiecza.

No więc słucham, eksperci twierdzący, że prequele (i ogólnie pozostałe filmy z sagi) były tak świetnie przemyślane, co autor miał na myśli, wysyłając dwie setki jedi na pewną śmierć, która nie tylko nic nie dała, ale nawet nie mogła dać, bo nie było żadnych szans powodzenia?


#starwars #pytanie #film
S.....x - Dobra, zaczynamy cykl punktowania dziur fabularnych i absolutnych idiotyzmó...

źródło: comment_wdlEMZl00m8iqLEmnbR6xRqieZMxdCel.jpg

Pobierz
  • 44
Atak Klonów jako najgorszą część sagi.


@Slonx: No i już tutaj zarobiłeś plusa. Jak można było tak spartolić środek trylogii, to ja do dzisaj nie rozumiem. Film można wyciąć i nic się nie zmieni w historii. Lepiej obejrzeć kilka odcinków Wojen Klonów i więcej pożytku będzie.
Mroczne Widmo miało przynajmniej Dartha Maula, zajebistą muzykę z pojedynku i wyścigi podracerów :)
@Slonx: mnie rozbraja kwestia czemu w Mrocznym Widmie już po wszystkim nie zabrali matki Anakina z Tattooine? Jak nie Qui-gon to Amidala mogła jeśli nie sama polecieć (bo to ciągle na nią czaili się zamachowcy) to chociaż wysłać kogoś aby ją zabrali na Coruscant... była królową, na pewno miała do dyspozycji gigantyczne środki no i miała wielki dług wdzięczności wobec Anakina za zniszczenie statku matki najeźdźców. Rozumiem, że to było "przeznaczenie"
@Limonene

Czemu cię to tak boli, że komuś ten film się nie podoba?


Czepiam się głupiej argumentacji.

Wszędzie mi migają twoje komentarze z próbą udowodnienia krytykującym ludziom, że się mylą.


Bo słuchanie bezzasadnych żali jest zabawne.

Liczysz na jakieś posty od tych osób w stylu "ej Slonx, ty to jednak jesteś gość i masz rację. Wszyscy teraz kochamy Last Jedi" czy co?


Liczę na to, że może część osób się opamięta i
@Slonx: no niby to tłumaczenie się kupy trzyma, ale i tak średnio widzę sens.
Komuś się nie podoba film. No i co z tego, mi się podoba i mam #!$%@? xD Także podziwiam, że chce ci się tracić czas i energie na próbę nawracania świata.
#!$%@?, czaicie to? Facet pcha się na bitwę kompletnie bez armii, wobec przeważającej siły wroga, który nie dysponuje przecież tylko droidami, ale i geonosianami i jak gdyby nigdy nic, leci pomóc Obi-Wanowi.


@Slonx: Oni lecieli pojmać Dooku i zatrzymać spisek/groźbę wojny, a nie ratować Obi-Wana
@Slonx: odnosiłem się do twojego zachowania, że nie możesz zrozumieć jak komuś może się nie podobać film.

Moim ulubionym filmem, nie tylko z sagi ale i ogólnie jest RotS, ale nie robię jakichś #!$%@? krucjat w internecie bo mam ogromny ból dupska BO KTOŚ OBRAŻA FILM KTÓRY LUBIE.

Pare tygodni temu był wpis o karaniu dzieci, i co? Ogromny wysryw od twojej osoby z jakimiś badaniami których i tak nikt nie
@Trajforce

nie możesz zrozumieć jak komuś może się nie podobać film.


Czy Ty naprawdę nie potrafisz zrozumieć, że czepiam się nie tego, że komuś się film nie podoba, ale tego, jak to uzasadnia? Jeżeli komuś nie śmierdzą głupoty z poprzednich filmów, ale nagle czepia się z tego, to jest to nic innego jak uprzedzenie.

Niech wyłoży argumenty, a nie bóldupi.

Cały czas twierdzę, że film spotyka się z krytyką, bo twórca wykpił
@Slonx: No to w samym założeniu miał być taki rajd jednostki elitarnej na tyły wroga, celem było jak już pisano ukręcenie łba dowództwu Separatystów. Sam w sobie pomysł nie taki znowu zły i w historii takie rajdy, mniej lub bardziej udane robiono. Natomiast trochę śmieszne jest właśnie że Mace zamiast rzucić się na Dooku którego miał całkiem realne szanse #!$%@?ć skoro #!$%@?ł samego Sidiousa a reszta Jedi rżnie całą resztę to