Wpis z mikrobloga

@DylematyMoralne: ok nie chce mi się więcej z tobą dyskutować. Bo widzę ze już mnie oceniłeś na swój płytki sposób kogoś dla kogo przekazanie genów to jedyny cel w życiu. Ty wolisz babrać się z gowniakami i czerpać z tego przyjemność, ja jeździć po świecie z żoną i skakać ze spadochronem gdzie się da bo to nam sprawia przyjemność. Albo wypady z kumplami na deskę lub w ciepłe kraje żeby
  • Odpowiedz
Ja potrafię zrozumieć dlaczego ty nie chcesz mieć. Strach przed zobowiązaniem, niechęć do wysiłku, lubisz wygodę na tyle, że dużo byś dał, żeby tego nie zmieniać


@DylematyMoralne: no w c--j potrafisz zrozumieć XD dopisz jeszcze że pewnie nie dojrzał do tego XD
  • Odpowiedz
Najgorzej jak się przyjdzie do znajomych w odwiedziny, a gówniaki łażą po tobie i ogólnie to baw się z nimi i rozmawiaj, ciekawe k---a o czym. Niektórzy nie rozumieją, że ich bachory nie są najważniejsze na świecie dla innych ludzi, a później się pytają "czemu nas tak rzadko odwiedzasz?"
  • Odpowiedz
Powołujesz do życia nowych ludzi, by zaspokoić własne, egoistyczne potrzeby i sprawić sobie przyjemność. Kant by płakał, egzaltowana bulwo.


@Gaston_Godin: Oczywiście, że dla przyjemności - chce mieć dobre przyjemne życie. Czemu mam ściemniać, że robię to w imię jakichś wyższych ideałów? Lubię dzieci - zabawa i nauczanie ich, wychowywanie to dla mnie przyjemność.
Jakie ty masz powody?

no w c--j potrafisz zrozumieć XD dopisz jeszcze że pewnie nie dojrzał do
  • Odpowiedz
O faktycznie o----m zobaczyć trochę świata. Sporo się napodróżowałem i to jest przyjemna rozrywka tak jak przyjemną rozrywką jest zobaczyć dobry film. Nic więcej.


@DylematyMoralne: Jesli podrozowanie to dla ciebie to samo co film, to jakos c-----o podrozujesz
  • Odpowiedz
Ja potrafię zrozumieć dlaczego ty nie chcesz mieć. Strach przed zobowiązaniem, niechęć do wysiłku, lubisz wygodę na tyle, że dużo byś dał, żeby tego nie zmieniać i kilka innych przyczyn.


@DylematyMoralne: No właśnie z tego co widać, to średnio rozumiesz innych, a wręcz przeciwnie, jesteś w tym beznadziejny. Nawet nie chodzi o empatię, tylko brak logicznego wyciągania wniosków i patrzenie na wszystko przez pryzmat siebie.
  • Odpowiedz
@lastro: Nie napisałem, że to jest to samo. Tylko, że to po prostu rozrywka. Nie ma co dorabiać temu jakichś wielkich znaczeń. Przez podróże nie stajemy się automatycznie bardziej spełnieni. Ewentualnie wmawiamy sobie, że jesteśmy. A to jest po prostu rozrywka nie mająca wiele więcej korzyści, niż przyjemność. Nieco wiedzy można zdobyć, przy pierwszych wyjazdach poszerzyć horyzonty myślowe. Może trochę spłyciłem ale po kilku wyjazdach każdy kolejny daje już mniej
  • Odpowiedz
Gdyż? Rozwiniesz - przedstawisz argumenty gdzie źle zrozumiałem osoby niechcące mieć dzieci?


@DylematyMoralne: Nie, bo niedobrze mi się robi jak czytam takie bzdurne posty jak twoje. To by była strata czasu, bo jesteś z góry nastawiony na to, że twoja prawda jest najtwojsza.
A napisałem to tylko po to, żeby ktoś czasem nie wziął tego bełkotu na poważnie.
  • Odpowiedz
Nie rozwiniesz - żadnych konkretów? To nie zaczynaj bo szkoda czasu.


@DylematyMoralne: Wiem, że cię to w-----a, bo nie możesz się pokłócić. Ale nic z tym nie zrobisz. Pogódź się z tym. Są rzeczy na świecie, nad którymi nie masz kontroli, ludzie którymi nie można manipulować i wiele innych podobnych nieprzyjemności dla internetowych trolli.
  • Odpowiedz
@karczochh: Niechęć do zabawy z dzieckiem nie jest niczym niezwykłym zgodnie z ustaleniami antropologów. Wiele plemion i kultur, nawet Włoszki w latach 80., w ogóle nie bawi się z dziećmi i poproszone przez naukowców nie wiedzą co robić. W kulturze zachodniej funkcjonuje przekonanie, że tylko poprzez zabawę można wytworzyć więź z dzieckiem.
Ps. Ja mam siły jedynie na 1h dziennie kreatywnej zabawy z dzieckiem, pozostale 23h unikam tego jak ognia.
  • Odpowiedz