Wpis z mikrobloga

Ostatnio odświeżyłem sobie film Stargate, seriale też już oglądałem i pomyślałem że mógłbym zapolować na książki w podobnej tematyce.
Znalazłem tylko jakieś książeczki powstałe na podstawie seriali ale nie o to mi chodzi.

Szukam jakiegoś dobrego "sci fi" ze starożytnym Egiptem w tle, lub czegoś w temacie podróży między odległymi światami.

Moglibyście coś podobnego polecić?

#ksiazki #stargate
Ziombello - Ostatnio odświeżyłem sobie film Stargate, seriale też już oglądałem i pom...

źródło: comment_tf5bB0kDoujNlSnDRzKcuNzdno8iPZnz.jpg

Pobierz
  • 16
@AleksanderRoz:
W kolejności premier odcinków.
SG1, od 8 sezonu SG1 -- SG: Andromeda, toczą się równocześnie i trochę przeplatają -- po ostatnim sezonie SG1 oba filmy pełnometrażone, które dopinają większość wątków SG1 i na koniec SG: Universe.
jakoś nie mogę wczuć się w klimat


@AleksanderRoz: Szczerze mówiąc "świeżemu" widzowi może być ciężko się wczuć bo ten serial nie starzeje się najlepiej.
Jeśli chodzi ci o chronologię to lecisz od pierwszego sezonu po kolei, tu nie ma żadnych przeskoków.

Jednak jak już wspomniałem, serial się zestarzał a ja pierwszy raz widziałem go za małolata i sentyment sprawił że kilka lat temu oglądałem go jeszcze raz ;)
Starożytny Egipt mi nie przychodzi do głowy, ale odległe światy to np. Farscape czy absurdalnie groteskowy Lexx.

( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Polinik: Tylko że mi chodzi o książki ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Ziombello:
A, to szerszy wybór:
Cykl Fundacja -- Isaac Asimov, zwłaszcza ostatnie tomy.
3 tomy cyklu "Modyfikowany Węgiel" Richarda Morgana (każdy tom to inna planeta) -- niedługo będzie na topie, bo Netflix robi ekranizację pierwszej części, będziesz mógł hipstersko się chwalić "znałem zanim było modne". ( ͡º ͜ʖ͡º)
Cykl "Stalowy Szczur" -- Harry Harrison.
W sumie na upartego się łapie cykl "Długa Ziemia" Prattcheta i Baxtera