Wpis z mikrobloga

Szacuneczek Mirki !
Otóż, zaprosili mnie na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko specjalisty ds. nadzoru sieci. Firma wymaga:
- znajomości zagadnień telekomunikacyjnych (jakie to są zagadnienia?) i architektury sieci mobilnych
- technologie LTE UMTS CDMA GSM (co muszę o nich wiedzieć?)
- technologie transmisyjne IP/MPLS, ATM, SDH, DWDM (mile widziane)
Czy któryś szanowny Mirek lub Mirabelka może pracuje w branży telekomunikacyjnej i podpowie mi jak mogę się do tej rozmowy dobrze przygotować? Nie jestem po studiach telekomunikacyjnych, dlatego chciałbym się dobrze zaprezentować.
Dzięki z góry za wszystkie wartościowe odpowiedzi. #pracait #pracawit #telekomunikacja #rozmowakwalifikacyjna
  • 7
@spec_IT: Obawiam sie kolego, ze bez zadnego expa i podstawowej wiedzy bedzie Ci trudno. Ale trzymam kciuki! Technologie komorkowe - musisz wiedziec jak dzialaja sieci 2G/3G/4G i czym sie od siebie roznia, podejrzewam ze musisz wiedziec jak diagnozowac problemy w takich sieciach i gdzie szukac ich przyczyn. Technologie transmisyjne - to sie rozumie samo przez siebie, musisz wiedziec jak one dzialaja, na ktorej wartswie operuja i gdzie maja zastosowanie.
@crimson_wind: Dzięki wielkie za odpowiedź. Skoro nie mam doświadczenia w tym zawodzie i nie mam kierunkowego wykształcenia (tylko elektrotechniczne) to po co mnie zapraszali na rozmowę ? W liście motywacyjnym zaznaczyłem brak doświadczenia.