Wpis z mikrobloga

LOL koto obchodzi jakiś szit? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

@pawlo74: Miliony graczy na całym świecie? Podejrzewam, że Steam mógł mieć jedną z największych liczb transakcji Bitcoin wśród sprzedawców, która i tak jest mała.
@czubeks: Nie no, ale to jest prawda. Ostatnio ludzie chcą mi wysyłać tipy, ale piszą że za przelanie mi tipa muszą zapłacić około 30-40zł to mi ręce opadają i od jakiegoś czasu, dostaję tipy w różnych LTC, ETH, Zcashach i tak dalej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A nie chcę mi się każdemu tłumaczyć, jak wyliczyć sobie fee, żeby było malutkie a żeby przeszło, bo sieć jest dosyć
@Smule: nic nie osłabia najpierw BTC musi być środkiem do przechowywania wartości, jego wartość musi rosnąć aby przyciągnąć do niego ludzi. Wszystkich ludzi a jak już wszyscy będą posiadać bitcoiny wtedy można będzie pomyśleć o jego wydawaniu.
Adopcja musi postępować etapami nie na się inaczej.
Po co mi potrzebny byłby bitcoin gdyby jego wartość nie rosła? To właśnie to powoduje, że ludzie kupują. Nie interesuje mnie na tym etapie rozwoju nic
@pawlo74: Ale co to za adopcja jak każdy kupuje BTC tylko po to bo rośnie i chce zarobić? To się nie nazywa adopcja tylko spekulacja. Równie dobrze można spekulować X (wstaw tu cokolwiek co jest w hossie np. masło) bo rośnie i nie robi to żadnej różnicy. Ja wolę stabilny wzrost poparty fundamentami a nie napędzany przez Januszy którzy kupują tylko po to żeby zrzucić komuś wyżej. Musi być jakieś zastosowanie
A tak się zastanawiałem właśnie, czy btc nie będzie się stabilizował do momentu aż zostanie wykopany ostatni coin? Wtedy ustabilizuje się mniej więcej do jakiejś konkretnej wartości i będzie można go zacząć używać jako środka wymiany, pieniądza. Tak jak mówi @pawlo74, właśnie wymyśliłem to chwilę temu i proszę bardzo, widzę że właśnie o wilku mowa
@Piaer: W moim skromnym zdaniu popyt będzie duży skoro jest wybór między środkiem przekazu który jest w całości kontrolowany i środki przechodzą przez pośredników, a krypto takim jak Bitcoin. Jestem jeszcze nowy w temacie, ale wydaje mi się to kleic we w miarę logiczna całość. Mamy 21 mln btc, każdy dzieli się do 8miu miejsc po przecinku, jeśli jego cena będzie wysoka i stabilna to ludzie będą spokojnie mogli płacić między
@Zatoichi0110: Dobrze mówisz. Tylko w moim odczuciu BTC niestety szybko się nie ustabilizuje (o ile nie rypnie po drodze...). Niepokojącą wiadomością jest to, że Cboe i CME wprowadziły konktrakty na bitcoina. To na pewno będzie skutkować wahaniem się kursy (grube ryby będą kształtowały kurs pod ich potrzeby). Będzie to możliwe, bo kapitalizacja BTC, to "zaledwie" 205 miliardów USD. Bitcoin ma piękną ideę będącą odpowiedzią na chore praktyki banksterów, a teraz Ci
@Piaer: dzięki, dobrze wiedzieć że kombinuje w dobrą stronę. Muszę przyznać że nie znam się jeszcze na tyle na mechanizmie manipulowania cen na tyle żeby móc coś powiedzieć. Rozumiem że zniszczenie BTC poprzez duże wahania polega na tym że jego wartość jako pieniądza jest w takim wypadku znikoma? Co właściwie jest na rękę banksterom którzy mają dużą możliwość maczania w tym palcy?
@Zatoichi0110: Bardzo dobrze rozumujesz.

Wahania ceny nie sprzyjają używaniu jej do handlowania. Na szczęście póki co głównie rośnie, więc opłaca się ją "trzymać" (holdować), czyli po prostu czekać.

Ja i wielu mamy nadzieję, że jak bitcoin upowszechni się dostatecznie i zmaleje popyt na tę walutę, to cena się względnie ustabilizuje. Pozwoli to na używanie BTC do codziennych transakcji (tak jak wskazałeś w nowej skali, np. Satoshi, mBTC, uBTC). Coś jak Denominacja