Wpis z mikrobloga

@senseiharanaoko: Jest segment ludzi, którzy (może cie to zdziwić dlatego przygotuj się) nie potrzebują tych portów. Oni potrzebują relatywnie mocnego, lekkiego i mobilnego laptopa. Kiedy raz na rok użyją przejściówki korona im z głowy nie spadnie. Najrzadziej wykorzystywane porty wyleciały, stare standardy zastąpiono nowymi, dzięki temu można zrobić lżejszy sprzęt. Nie przypominam sobie kiedy korzystałem z DSUB, DVI czy napędu optycznego. Mimo codziennego korzystania z przejściówki LAN->TB niesamowicie cieszę się z
@LiuKang: Zgadza się, jest taki segment ludzi. Natomiast śmiem wątpić aby stanowili większość nabywców Macbooków. Bo większość klienteli Apple to po prostu osoby ślepo podążające za modą na tę markę, godzące się na wszelkie niewygody, ustępstwa i idiotyczne rozwiązania byle jabłuszko z przodu się świeciło.
@senseiharanaoko: Niektórzy chcą płynnie wprowadzać nowe standardy poprzez stopniowe dodawanie nowych portów i wygaszanie starych. Przypomina mi to sytuacje w latach 2004+ wchodził nowy standard kart graficznych PCI-e. Producenci płyt głównych zdecydowali się na montaż obu slotów, żeby nie stracić klientów posiadających karty na stare złącze i nowych sięgających w przyszłość kupiwszy kartę na PCI-e. Inni zaś zmiany wprowadzają gwałtownie mając zespół ludzi ze stalowymi jajami w dziale finansowym i wiarą,
Inni zaś zmiany wprowadzają gwałtownie mając zespół ludzi ze stalowymi jajami w dziale finansowym i wiarą, że zaskoczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@LiuKang: Mając na uwadze to co napisałem wyżej o klienteli Apple...naprawdę uważasz, że mają stalowe jaja? A może jednak po prostu cyniczną świadomość tego, że tłuszcza łyknie wszystko...
@1994: co to za przejściówka wpięta bezpośrednio do tego mbp na zdjęciu?
A co do zrezygnowania z portów to mnie najbardziej denerwuje fakt jednej rzeczy - mam iphone 7 i tego oto mbp ze zdjęcia. Do iphone dostałem słuchawki na złącze lightning, a mbp ma port jack 3.5mm... przez co jestem zmuszony jak tylko mi padną te śmieszne słuchawki ze złączem lightning wymienić je na te stare na jack żeby moc
DSUB, DVI czy napędu optycznego.


@LiuKang: DSUB jest w każdym uczelnianym projektorze i raczej nieprędko się to zmieni, DVI nie ma w laptopach od 10 lat a napęd optyczny daje fajne możliwości do montażu drugiego (Albo trzeciego) dysku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@senseiharanaoko: Co jak co, ale to był jednak bardzo ryzykowny krok. dlatego uważam, że mieli stalowe jaja. Zależy od człowieka. Jedni łykną drudzy nie. Sam mogąc kupić najnowszy model kupiłem nowy egzemplarz poprzedniej, ze względu na porty i zdrowy rozsądek. Zwykli ludzie kupią, przełkną dodatkowe przejściówki i żyje się dalej. W tym wszystkim najbardziej poszkodowani są muzycy, graficy, video. Podstawowe narzędzia jakimi są czytnik SD i USB-A (kontrolery MIDI, tablety graficzne,
@LiuKang "lżejszy laptop do noszenia to wygoda"
Tylko że jak gdzieś jedziesz to pewnie przejściówki zabierasz profilaktycznie ze sobą. Wolę mieć mimo wszystko odrobinę grubszy laptop i normalne porty. Jak gdzieś jadę to i tak więcej mi ważą jakieś notesy, wydruki czy tego typu rzeczy niż komp.
@1994: Generalnie mógłby się obejść bez docka, ta druga przejściówka kończy się na USB-C. Ale fakt, samych przejściówek jest tutaj na jakieś 800 zł brutto, do laptopa, który kosztuje z 10k (na oko 15" TB).