Wpis z mikrobloga

Powody, dla których kończy się bańka spekulacyjna na #bitcoin:

1. Euforia - bardzo wielu ludzi wierzy w wieczny wzrost instrumentu przerywany tylko chwilowymi "promocjami", w czasie których trzeba dokupić bo taniej.

2. Stwierdzenie, że instrument wyceniany na 1500 usd przed rokiem za rok będzie kosztował 1500 usd, choć teraz kosztuje 10500 usd, jest odbierane jako kuriozalne przez jego posiadaczy.

3. Bitcoin to instrument kupowany masowo przez osoby niedoświadczone, z małymi kapitałami, wpłacające w tym celu część własnych wynagrodzeń i trzymające tę pozycję bez końca.

4. Fałszywy status btc uważanego z dziwnych powodów przez wielu kupujących za gotówkę. Btc gotówką nie jest, bo nie jest bezpośrednio zamienny na inne wartości materialne.

5. Niestabilna infrastruktura - niepewne giełdy, dziwne pochodne - wystarczy że wydarzy się coś z dużą "giełdą" i ludzie tracą możliwość składania zleceń, a w międzyczasie kumaci masowo otwierają shorty u brokerów i zabijają wartość aktywów u tych, którzy z powodów infrastrukturalnych nie mogą ich sprawnie spieniężyć. Typu "ej dlaczego giełda shitex nie działa?".

6. Opóźnienie realizacji sprzedaży przez wiele osób powodowane obawami o opodatkowanie. Wielu ludzi ewidentnie rozważa teraz sprzedaż swoich btc i wycofanie się z rynku, szykują się do tego. Zrobiliby to teraz, ale pytają o opodatkowanie i chcąc oszczędzić na podatku jeszcze trzymają i szukają rozwiązań. Kiedy oni trzymają, inni już otwierają pozycje short pod tą informację. Jest wola sprzedaży ale wykonanie będzie opóźnione. Wiedza o tym jest podstawą do otwierania short już teraz.

7. Ogólny niezdrowy hype. Internet zalany bitcoin, bitcoin w mediach, niedawna sytuacja kiedy karty graficzne drożały jak wściekle bo ludzie potrzebują ich do marnowania energii elektrycznej żeby robić bitcoiny.

8. Reasumując bitcoin to bańka spekulacyjna jakiej nie było we współczesnej historii, skutek braku regulacji i mitu że jest to "gotówka", i to lepsza od pogardliwie nazywanej "fiatami" prawdziwej gotówki. To, że twórca systemu posiada kilkadziesiąt procent wszystkich btc, a reszta posiadaczy tylko mu nabudowała piramidę nie przemawia.

#kryptowaluty
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nocnyjanek: w zeszłym roku, za 10 $ bawiliśmy się cała noc a w sklepach puste regały. Jak byliśmy na Orinoko to podpływało Ok 20 „kajaków” z drewna zebrać o puste pojemniki po chemii, mleko mydło itd ale mieli ryby i owoce ba handel :)
  • Odpowiedz
@ish_waw: 8.
Ależ oczywiście że była taka bańka.
Bitcoin to przy tym popierdółka, i chodzi mi o Dot Com Bubble.
Największe spółki IT na całym świecie w tym te polskie zyskały w krótkim czasie gigantyczną wartość na giełdach, np taki CDP do dzisiaj nie przebił wartości akcji z tamtego okresu mimo iż wtedy był raczej gówno firemką a teraz jest molochem.
Jak to się skończyło? A no ludzie się ogarnęli,
  • Odpowiedz
@Qiudo myślisz że chociaż 10% ludzi inwestujących w btc wie co to bańka dot com? To co powiedziałeś to szczera prawda. Sęk w tym że są ludzie którzy wiedzą że btc to bańka i inwestuja. I oni zarobią na tych co udowadniają nam teraz że za bitcoinem stoi coś więcej niż sztucznie napompowany balon i że to przyszłość Popularność btc bierze się z tylko jednego. Z niskiego poziomu edukacji ekonomicznej społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@ish_waw: Sporo punktów. Bitcoin rośnie gdy jego zasięg i popularność rośnie. Jak osiagnie swój poziom krytyczny to wówczas zabraknie nowych klientów, a ludzie zaczną realizować zyski i wtedy się zacznie. Zresztą jak zawsze :)
  • Odpowiedz
@ish_waw: No więc Wielki Panie Specjalisto i Znawco odnieś się do mojego postu, w którym poprosiłem o wskazanie portfela Nakamoto, bo póki tego nie robisz to jesteś po prostu ignorantem i sobie lubisz popaplać językiem, ale nie masz podstawowej wiedzy, żeby móc poruszać tematy odnoszące się do technologii bitcoin/blockchain. Czym ktoś mniej wie, ten więcej gada. Ekonomiczne argumenty masz jako tako, z którymi się w większości zgadzam ale od zaplecza
  • Odpowiedz
  • 0
@ZimnyBigos: Ja nie o technologii blockchain, link już dałem wcześniej do business insider. Ja o bańce spekulacyjnej na pustych żetonach - to nie są akcje spółki technogicznej z branży blockchain.
  • Odpowiedz
sprobuj wymienic powiedzmy 10 BTC, albo 100 BTC ( ͡° ͜ʖ ͡°) i powiedz mi jak poszło przy okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@alex-fortune: Zanim dam znać jak poszło, uprzedzę o tym swoją księgową, ale CIT 19% płacę od wszystkich dochodów od lat i się już zdążyłem przyzwyczaić, tak samo do VAT i ZUS.

Zacząłem otrzymywać płatności w BTC w czerwcu 2014
  • Odpowiedz
@Khaine: o jak mądrze kolega napisał. Ale to standardowy cykl w świecie. Spośród populacji są tacy którzy uczą się i pracują więc mają, są tacy którzy mądrze myślą i też mają. W końcu są tacy którzy nie chcą się uczyć, nie chcą nic robić i nie mają. Od czasu do czasu ci trzeci starają się okraść tych pierwszych (rewolucje, komunizm, lewica) przejmując ich bogactwa, jednak nie są w stanie tego
  • Odpowiedz
@ish_waw: A czytałeś chociaż artykuł, który linkujesz?

This means Satoshi holds 6.4% of all bitcoin in currently in circulation. And he will hold 4.8% of all bitcoin created, ever.


Jeżeli uznać, że to co niektrórzy piszą może być prawdą, że BYĆ MOŻE wszystkie pierwsze wykopane bloki na RÓŻNE ADRESY, rozdzielone na TYSIĄCE ADRESÓW, które w większości nie były ruszane od wieków, mogą być jego to masz rację. Z tym, że
  • Odpowiedz
wstarczy ze ktos wygeneruje zloto na papierze i bedzie liczyl ze wszyscy posiadacze zlota nie wyplaca go w jednej chwili.


@interface: Już to dawno zrobiono , według GATA które nagłaśnia sprawę od dekady , jest przynajmniej 40:1 dla papierowych kotraktów , jak one jebną to złoto będzie miało diametralnie inna wartość niż dzisiaj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oprócz elektroniki , złoto zaspokaja potrzeby które wynikają z
  • Odpowiedz