Wpis z mikrobloga

Wykopki mam pewne pytanie otóż chciałbym zainwestować trochę kasy i kupić 3-4 telefony od majfrenda w okazyjnej cenie, wszystko legitnie gwarancja jest w sieci coś jak gearbest. Ceny na allegro to 1000-1100zł za telefon najmniej a ja przy dobrych wiatrach sprzedawałbym po 900 z zarobkiem 5-10%. Pytanie brzmi jak to wygląda od strony prawnej czy musze udzielic gwarancji kupującemu jeśli tak to na ile itp? #kiciochpyta #prawo #telefony #biznes
  • 5
@Umets: nie musisz udzielac gwarancji bo one nie sa obowiazkowe. Jednak twoje dzialanie ma znamiona dzialalnosci gospodarczej wiec na pewno bedzie obowiazywac mozliwosc zwrotu telefonu bez podania przyczyny i 24 miesieczna mozliwosc reklamacji z ustawy.
@Umets gwarancji nie musisz udzielić, ale nie oznacza to, że możesz sprzedać bubel. Odpowiadasz jeszcze na zasadzie rękojmi za wady fizyczne i prawne.
Ceny na allegro to 1000-1100zł za telefon najmniej a ja przy dobrych wiatrach sprzedawałbym po 900 z zarobkiem 5-10%.


@Umets: a policzyłeś cło, vat i odprawę celną? bo może się okazać, że przy cenie 900zł zarobisz jakieś -20%