Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć po co są te modelki puls size, które już nawet człowieka nie przypominają? Ja rozumiem, że modelki plus size takie jak Ashley Graham czy Iskra Lawrence to jeszcze spoko bo one są ładne zadbane i ważą max 90 kg. Ale no kuźwa ta Tess Holliday z obrazka to jest jakiś żart. Typiara się wywyższa bo ona waży 200 kg i jest modelką. Ale po co?! Dla kogo to ma być? Dla bab które też ważą 200 kg? I taka grażyna sobie pomyśli 'o Boże po co ja mam się odchudzać, jestem piękna bo mi sie tłuszcz wylewa wszedzie, uo Matko, ale jestem super, ide na McZestaw powiększony bo przecież piękno nie zna wagi!'. No przecież to jest choroba do jasnej cholery. To sie powinno leczyć a nie wysławiać. Ta 'modelka' ze zdjęcia jest matką i żoną! A z taką wagą to ile ona przeżyje jeszcze? Może max do 45. Świat zwariował już. Najśmieszniejsze jest to, że ona wstawia na #instagram jak 'ćwiczy' XD przecież ona wygląda jak kulka xD ja rozumiem, że może ma ładną twarz itd ale bez przesady..to jest przecież chore co oni wbijają do mózgu innym ludziom. I potem inne grube laski też wstawiają te zdjęcia że niby są piękne, seksowne i uo Jezu w ogole zajebiste. Co sądzicie o tym? #bekazgrubasow #logikarozowychpaskow #oswiadczenie #przemyslenia
Pobierz
źródło: comment_uBr3M3p71aa8XDQc0RaUvuIDJLkCj5z2.jpg
  • 101
@maginalia jak ktoś ma nieco nadwagi, to być może. Otyłość jest już chorobą, która również wyniszcza organizm. To czy objawy choroby wystąpią jest już w takim przypadku jedynie kwestią czasu (tak jak i przy alkoholizmie).
Może są jakieś wyjątki typu, "no popatrz, mój wujek palił całe życie 3 paczki dziennie, a dożył 102 lat" również pośród grubasów ale chyba nawet rzadsze niż pośród nałogowych palaczy. Wyjątki i szczęśliwe zbiegi okoliczności, ot co.
@niezwornowazony: a czemu się równa jak nie nadwadze? Nie róbmy z normalnych kobiet kobiet otyłych...

@szpongiel: tak jak napisałam - otyłość sama w sobie chorobą nie jest, ale do chorób może prowadzić. Alkoholizm jest chorobą, na pewno wywoła zniszczenie w organizmie, kontrolowana otyłość - niekoniecznie. Ja cierpię na chorobę, związaną z otyłością (tzn. pogarsza się im jesteś grubszy), a nie mam nawet jeszcze nadwagi, a znam osobę otyłą, od dzieciństwa,
@maginalia: nadwaga to nadwaga, z resztą to kwestia mocno dyskusyjna ( ͡° ͜ʖ ͡°) są kobiety po prostu duże, nie szczupłe, ani nie przeciętne. Kobiety z dużymi biodrami, kobiety z szerokimi ramionami, wysokie z normalną ilości tkanki tłuszczowej. Taka kobieta jest plussize.

Stefania Ferrario to modelka którą prasa od wielu lat opisuje jako 'plus size', występowała w wielu reklamach bielizny plus size. Ten termin raczej nie ma
@niemamnicku0: Liczy się wnętrze


PS: Też uważam, że te modelki plussize to kolejna #!$%@?. Niedługo szczupły i zdrowy, biały chrześcijanin będzie w zoo pokazywany a w Mamtalentach wygra żrąc gluten i inne mięsa.
@maginalia: czy Ty uwazasz ze jak czlowiek nie nadaje sie juz po prostu na przyklad do jazdy autobusem czym np musi kupowac dwa lub trzy miejsca w samolocie to Ty uwazasz ze to nie jest tragedia i kalectwo? Ty myslisz ze nasz kregoslup jest przystosowany do tego zeby nosic na sobie 100 kg tłuszczu kazdego dnia? Przeciez ten tluszcz osadza sie tez na narzadach a to jest smiertelnie niebezpieczne. Tego jestem
@niemamnicku0: jak ktoś tak wygląda to już ledwo się rusza i raczej nie podróżuje. Nigdzie nie napisałam, że otyłość nie ogranicza życia, czy, że jest zdrowa, nie, nie jest. Jednak wyśmiewanie się z takich osób dalej nic nie zmienia, nie sprawia, że schudną. Jakby to było tak proste to nie byłoby grubych ludzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@niemamnicku0: dla mnie to tez jest troche patologiczne. Do takiego programu plus size zglaszaja sie osoby wiadomo pulchne no i jury ocenia czy jst wystarczajaco pulchna czy jeszcze za malo. Przychodzi taka laska mocno pulchna nazwijmy to. I potem jury wymysla jakas gownobzdure ze sie nie nadaje bo cos tam. Wszystko inne powiedza ale nie to ze jest zbyt gruba na program. No nie moga tego powiedziec bo sie laska jeszcze
@mkarweta: Przecież tak wyglądają normalne pokazy mody i o to nikt się nigdy jakoś bardziej nie #!$%@?ł. Było trochę krzyku, gdy promowana była anoreksja ale to zaledwie szept przy krzyku jaki występuje przy promowaniu otyłości. Ludzie podświadomie uważają, że lepiej być wychodzonym niż otyłym, pomimo, że jedno i drugie to choroba śmiertelna. Za to właściwie nikt nie uważa, że najrozsądniejsza to sylwetka normalna, zawsze oscyluje się między tymi dwoma skrajnościami. I
modelki plus size naprawdę nie mają szkodliwego wpływu na świat,


@Nidor: mają. Bycie grubym to choroba, którą powinno się leczyć, a nie promować. Nie mówię, że bycie przeraźliwie chudym to coś dobrego, mówię, że bycie "normalnym" to wartość sama w sobie.

@mkarweta: Spróbuj sobie zrobić wyścig biegowy z wychudzoną dziewczyną do autobusu, która podłapała to od modelek czy gwiazd stosujących restrykcyjną dietę.
Nie czepiam się tego, bo uważacie, że nie jest to zdrowe. Całkowita racja, nie jest. Czepiam się dlatego, bo hejtujecie jedno z taką pasją, a drugie olewacie przy czym oba przypadki mogą prowadzić do śmierci. To jest czysta hipokryzja i nic więcej, jest to takie złe, bo się wam nie
Spróbuj sobie zrobić wyścig biegowy z wychudzoną dziewczyną do autobusu,


@Nidor: podejrzewam, że może być zacięta rywalizacja. Może zalobbujmy i wprowadźmy to na paraolimpiadę? ¯\_(ツ)_/¯

A tak poważnie, nie popieram lansowania przeraźliwie chudych wieszaków, po prostu kręcę bekę z grubasów. #bekazgrubasow