Wpis z mikrobloga

@Lipathor: W przeciwieństwie do wielu innych neuroleptyków kwetiapina rzadko wpływa w istotnym stopniu na poziom prolaktyny, w związku z czym rzadziej niż inne neuroleptyki zaburza funkcje seksualne. (wikipedia)
  • Odpowiedz
Przeczytaj to raz jeszcze, ale tym razem ze zrozumieniem. Które leki poza tabletkami antykoncepcyjnymi maja działanie antykoncepcyjne? Chyba się nie doczekam odpowiedzi.


@SaveUs: o co mi chodziło w mojej wypowiedzi to fakt, że istnieje taka opcja przy lekach na trądzik mógł spowodować że gość uwierzył swojej kobiecie że to samo jest przy lekach na depresję.
Ja mojej kobiecie zaufałem na słowo jak mi powiedziała że jej leki na trądzik mają
  • Odpowiedz
@SaveUs: Antydepresanty wpływają na płodność. U facetów 'uposledzają' plemniki u kobiet natomiast powodują zaburzenia cyklu. Zależnie od leku wahania są różne.
Zapewne błąd w rozumieniu 'zaburzenia cyklu i obniżona płodność' i któreś z nich myślało że dzięki nim jest całkowicie bezpłodna.
Jest to bardzo możliwy scenariusz.
Np. Danazol powoduje niepłodność.
  • Odpowiedz
  • 0
@blondeblossom ITT: OP się rzuca, bo nie ogarnia, że technicznie rzecz biorąc leki dające działanie niepożądane jakim jest upośledzona płodność mogą pośrednio zapobiec koncepcji czyli poczęciu xD To nie jest ich przeznaczenie, ale MOGĄ to zrobić
  • Odpowiedz