Wpis z mikrobloga

X#$#@%D

Jeżeli dziecko nie będzie ubrane w strój komunijny zakupiony w firmie wskazanej przez proboszcza, to będzie ono umieszczone w ostatnich ławkach oraz nie otrzyma żadnej funkcji liturgicznej. Świetna lekcja równości wobec Boga od księdza proboszcza! Mowa o parafii Najświętszej Marii Panny Różańcowej.

https://www.wykop.pl/link/4019299/komunia-swieta-w-pabianickiej-parafii-i-wymagania-co-do-stroju-komunijnego/
#neuropa #bekazpodludzi #bekazkatoli
lakukaracza_ - X#$#@%D

Jeżeli dziecko nie będzie ubrane w strój komunijny zakupiony...

źródło: comment_UIpIAUnKDsk39YsIOC84KSJwsPYe1xxi.jpg

Pobierz
  • 46
@lakukaracza_: a o celiaki kolega słyszał? Ja wiem że jest moda na śmianie się z ludzi na dietach bezglutenowych, ale w społeczeństwie masz jednak dużą ilość osób która musi unikać glutenu, nie ze względu na modę a zdrowie.

A co do stroju to albo ksiądz ma układ z firmą produkującą ciuchy, albo chce po prostu uniknąć sytuacji że część dzieci przyjdzie w skromnych albach, a część w sukniach balowych.
@pawel_niki: @Hannahalla: @Snuffkin:

Już wyjaśniam.

Według kościoła katolickiego zachodzi Transsubstancjacja w ciało Chrystusa. Jest to jedną z podstaw wiary więc śmieszy mnie tylko, że zamieniają się w bezglutenowe ciało Jezusa. Nawet obrazek podpisałem "jezusbezglutenowy".
Czyli normalna hostia zamienia się w glutenowe ciało Chrystusa, a bezglutenowa hostia w bezglutenowe ciało Chrystusa?

Dla mnie to śmieszne. Ale możliwe że tylko dla mnie. Jeżeli kogoś to uraziło to przepraszam mocno.