Wpis z mikrobloga

#!$%@?łem się.
Kumpel dziś przyszedł do pracy i opowiada mi, że spotkał wczoraj swojego byłego sąsiada i ten zaprosił go do siebie na kawę. A dlaczego się #!$%@?łem? Dlatego:
koleś prawie ciągle #!$%@? jak szpadel, razem ze swoja kobitą. Mają piątkę dzieciaków. Dochodów z pracy, prawdopodobnie, nie ma. Ewentualnie jakieś fuchy jak jest trzeźwy. Żyją zatem z 500+ x 5. Do tego wszelkie dodatki socjalne. Kasa oczywiście regularnie "przelewana".
Wczoraj natomiast kumpel był w ich 90-metrowym mieszkaniu, które dopiero co otrzymali z urzędu. Płacą za nie zatem jedynie czynsz. Co się jeszcze okazało? Patologia niedawno sprzedała mieszkanie po matce i po podziale z rodzeństwem i opłaceniu podatków zostało im ok. 40 tys. zł. I co? Może odłożyli coś kasy dla dzieci? #!$%@?. Obudzili się w nich pato-berserkerzy zakupów. Lodówka za ponad 2 koła, pralka za dwójkę, telewizor podobnie, jakieś #!$%@? meble i #!$%@? wie co jeszcze. Do świąt pewnie resztę przechlają, a w lodówce za 2 tysie zostanie słoik smalcu i dżemu.

#!$%@? socjal. Nie byłoby pomocy dla takich patusów, to siłą rzeczy musieliby się wziąć za robotę albo skończyliby gdzieś w rowie z mniejszą szkodą dla państwa niż teraz.
Człowiek #!$%@? w jednej robocie, w drugiej, żeby np. odłożyć kasę na mieszkanie, płacąc do tego od #!$%@? podatków, a tu kasa za nic, żarcie za nic, 90 m za nic.


#patologiazmiasta #patologiazewsi #zalesie ##!$%@? #killemall
  • 120
  • Odpowiedz
@hehenuanek: 'Zgodnie zaś z treścią art. 2 ust. 1 pkt 5) tej ustawy, ilekroć w ustawie jest mowa o lokalu socjalnym – należy przez to rozumieć lokal nadający się do zamieszkania ze względu na wyposażenie i stan techniczny, którego powierzchnia pokoi przypadająca na członka gospodarstwa domowego najemcy nie może być mniejsza niż 5 m2'

nie widzę sensu żeby samorządy miały inwestować w lokale socjalne kilku krotnie przewyższające wymagania minimalne. Dopóki
  • Odpowiedz
Dopóki nie zobaczę jakiegoś dowodu że gdzieś przyznają socjalne lokale 90m2 to nie uwierzę.


@stan-tookie-1: Może to być lokal komunalny, część gmin oddaje je zamiast socjalna. Bo socjalnych prawie nigdzie nie budują.
  • Odpowiedz
Lodówka za ponad 2 koła, pralka za dwójkę, telewizor podobnie, jakieś #!$%@? meble i #!$%@? wie co jeszcze.


@metalowy_pasterz: jak to jest dla Ciebie wyznacznik sukcesu i spełnienia życiowych ambicji to #!$%@? robotę, narób dzieci i żyj jak król ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Gwoli uczciwości i prawdy historycznej, to też się wychowywałem na osiedlu komunalnym... ale je budowała i mieszkania rozdawała wredna komuna, i rodzice je dostali na wynajem (32 metry całe) bo jedno zaczęło pracować w lokalnych zakładach chemicznych jako technolog, a drugie w szpitalu.

Taki program mieszkanie+, tylko cfańszy bo mieszkanie dalej państwowe było. I czynsz był. I się jeszcze ludzie bili o przyjemnośc płacenia czynszu.
  • Odpowiedz
@LostHighway: ty naprawde nie rozumiesz sensu tego, co napisalem w tym fragmencie? Dobra lodowke mozna kupic spokojnie za tysiaka. Jak sie ma piatke dzieci i nie ma pracy, to wypadaloby wydawac pieniadze rozsadniej i pomyslec o przyszlosci, skoro jakims cudem wpadla grubsza kasa, a nie #!$%@? od razu na prawo i lewo, bo panstwo i tak da. Nie wierze, ze takie rzeczy trzeba tlumaczyc.
Poza tym, lodowka za 2 kola
  • Odpowiedz
jak to jest dla Ciebie wyznacznik sukcesu i spełnienia życiowych ambicji to #!$%@? robotę, narób dzieci i żyj jak król ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@e-satan: o mnie sie gosciu nie martw. Radze sobie, bo duzo pracuje. Wnerwia mnie natomiast niesprawiedliwosc i sponsorowanie z m.in. moich podatkow leni, kretynow i pijakow.
  • Odpowiedz
@metalowy_pasterz a z tych dzieci wyrośnie taka sama patologia, bo wzorce płyną z domu.

Zresztą co do bwrserkerowania zakupowego wystarczy sobie przypomnieć co się działo u magicala jak zaczęły lecieć grube hajsy na strimkach. Czego on tam nie kupował, 10 telefonów 20 internetow, działki, garaże, telewizory, alkohol na metry sześcienne, imprezy dla całego pato dresiarstwa z okolicy! A vikop mu to sponsoruje cały czas. Chłop już z 300000 zarobił na tych
  • Odpowiedz
@metalowy_pasterz: Niestety takie mamy czasy. Im więcej ktoś zarabia tym więcej mu państwo #!$%@?.. i tym sposobem mój mąż na przykład ma 1/3 zajebywaną co miesiąc, plus to co zajebią pracodawcy który za niego płaci, plus to co zajebią w każdym podatku od każdej głupiej kupionej w sklepie rzeczy, plus to co zajebią od emerytury o ile w ogóle kiedyś jakąś dostanie xD I teraz u mnie i każdego innego
  • Odpowiedz