Wpis z mikrobloga

#!$%@?łem się.
Kumpel dziś przyszedł do pracy i opowiada mi, że spotkał wczoraj swojego byłego sąsiada i ten zaprosił go do siebie na kawę. A dlaczego się #!$%@?łem? Dlatego:
koleś prawie ciągle #!$%@? jak szpadel, razem ze swoja kobitą. Mają piątkę dzieciaków. Dochodów z pracy, prawdopodobnie, nie ma. Ewentualnie jakieś fuchy jak jest trzeźwy. Żyją zatem z 500+ x 5. Do tego wszelkie dodatki socjalne. Kasa oczywiście regularnie "przelewana".
Wczoraj natomiast kumpel był w ich 90-metrowym mieszkaniu, które dopiero co otrzymali z urzędu. Płacą za nie zatem jedynie czynsz. Co się jeszcze okazało? Patologia niedawno sprzedała mieszkanie po matce i po podziale z rodzeństwem i opłaceniu podatków zostało im ok. 40 tys. zł. I co? Może odłożyli coś kasy dla dzieci? #!$%@?. Obudzili się w nich pato-berserkerzy zakupów. Lodówka za ponad 2 koła, pralka za dwójkę, telewizor podobnie, jakieś #!$%@? meble i #!$%@? wie co jeszcze. Do świąt pewnie resztę przechlają, a w lodówce za 2 tysie zostanie słoik smalcu i dżemu.

#!$%@? socjal. Nie byłoby pomocy dla takich patusów, to siłą rzeczy musieliby się wziąć za robotę albo skończyliby gdzieś w rowie z mniejszą szkodą dla państwa niż teraz.
Człowiek #!$%@? w jednej robocie, w drugiej, żeby np. odłożyć kasę na mieszkanie, płacąc do tego od #!$%@? podatków, a tu kasa za nic, żarcie za nic, 90 m za nic.


#patologiazmiasta #patologiazewsi #zalesie ##!$%@? #killemall
  • 120
oni też płacą dochodowy i posrednie i w przeciwieństwie do ciebie ciułaczu pobudzają gospodarkę xD


@sal3m: dochodowy z 500 +? :D Te, mati, może daj mi z tysiaka za siedzenie na ławce? W sumie odciągną mi za to podatek, ale #!$%@?, niech już będzie moja krzywda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No zarąbiście pobudzają gospodarkę całe życie. Niemal tak jak ty pobudziłeś szare komórki przy tworzeniu tego posta
telewizorem?

W normalnym, cywilizowanym kraju, jak rząd uciska i robi to tak długo, że ludzie mówią dosyć, to albo zbierają podpisy i próbują przeforsować szkodliwe ustawy, albo najzwyczajniej wychodzą na ulicę protestować i obalać władzę. A w Polsce, ja #!$%@?ę, [...],


@Alex-the-Allegator: To teraz czekam na przykład normalnego kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiem czy masz już dzieci, jak tak to spróbuje dobić do 5 sztuk i zobaczysz czy to faktycznie takie nic.


@stan-tookie-1: jeżeli dbasz, opiekujesz się i chcesz wychować na porządnych, dobrych ludzi, to jest to faktycznie zadanie odpowiedzialne i w pewien sposób obciazajace.
Ale nie jestem pewna, czy ludzie, ktorzy nie pracują i nawet nie wykazują ku temu żadnej chęci, a większość funduszy przeznaczający na alkohol i papierosy się specjalnie
Serio uwazasz, że samo wielokrotne zapłodnienie (ciekawe na ile planowane a na ile po prostu "tak wyszło")i urodzenie plus hodowanie (bo raczej nie wychowywanie) dzieci zasługuje na szacunek i pochwałę?


@agaja: nie, w ogóle nie podnosiłem kwestii czy to jest godne szacunku i pochwały, tylko chciałem pokazać, że żeby znaleźć się w sytuacji gdzie "należy" ci sie mieszkanie socjalne 90m2 (dalej nie wierzę że to prawdziwa historia i samorządy przydzielają takie
nie, w ogóle nie podnosiłem kwestii czy to jest godne szacunku i pochwały, tylko chciałem pokazać, że żeby znaleźć się w sytuacji gdzie "należy" ci sie mieszkanie socjalne 90m2 (dalej nie wierzę że to prawdziwa historia i samorządy przydzielają takie lokale) to nie jest takie nic.


@stan-tookie-1: Kilka razy kończysz w cipce, co tu trudnego?
dalej nie wierzę że to prawdziwa historia i samorządy przydzielają takie lokale


@stan-tookie-1: powtarzam tylko to, co usłyszałem od kumpla, a ten od tego kolesia. Ale kumpel byl tam i mówił, że faktycznie duże. Sorry, nazwy miasta nie zdradze na mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale do 100 tys. w Kuj.-Pom.
ciekawym w takim razie ile Ty masz dzieci skoro to takie nic trudnego. Zakładam że do opisywanych x5 ci daleko


@stan-tookie-1: Zero, bo jeszcze się uczę zamiast chlać, ciągnąc socjal i klepać dzieci. Wiesz, wystarczy że dziewczyna łyka takie śmieszne pigułki i nie będzie dzieci.
to daj znać jak się chociaż zrównasz w 50% z bohaterami opowieści, ciekaw jestem rozwoju Twojego zdanie że to takie nic trudnego.


@stan-tookie-1:

Spłodzenie pięciorga dzieci i puszczenie ich samopas jest łatwiejsza od wychowania jednego dziecka mój drogi. W przeciwieństwie do bohaterów (którzy nie powinni mieć żadnych dzieci) wiem coś o wychowywaniu dzieci, a nie o przechlewaniu pomocy społecznej.
@hehenuanek: mi nie chodzi o zestawienie dobrego wychowywania 1 dziecka ze złym wychowywaniem kilku. Tylko o samo stwierdzenie, że ogarnianie (nawet bardzo złe, ale jak te dzieci nie chodzą zagłodzone i na głowe im nie pada to mogło być gorzej) 5 dzieci to jest nie lada zadanie i nawet jak ci ludzie robią to źle to dalej nie jest to nic. Nic by było jakby albo abortowali te dzieci na dzień
(nawet bardzo złe, ale jak te dzieci nie chodzą zagłodzone i na głowe im nie pada to mogło być gorzej)


@stan-tookie-1: xD

Nic by było jakby albo abortowali te dzieci na dzień dobry, albo je oddali do domu dziecka - chociaż wtedy też by to nie było takie nic, bo urodzić 5 dzieci to też kawał zadania


@stan-tookie-1: Medal im, pałac ze służbą, jasnie patokaryna wypchnęła przez waginę piątkę dzieci!
@hehenuanek: nie medal, ale też nie całkowite potępienie. Ogólnie bym doradzał bardziej obojętne podejście do takich ludzi niż negatywne. Na pewno jakby wszyscy ich gromadnie potępiali to w niczym by to nie pomogło.

Chociaż z tym medalem to może nawet, bo w obecnej sytuacji demograficznej Polski każda matka 5 dzieci mogłaby dostawać jakiś medal.
Chociaż z tym medalem to może nawet, bo w obecnej sytuacji demograficznej Polski każda matka 5 dzieci mogłaby dostawać jakiś medal.


@stan-tookie-1: Na #!$%@? nam patodzieci z FAS od patokaryny?

Ogólnie bym doradzał bardziej obojętne podejście do takich ludzi niż negatywne.


@stan-tookie-1: Jak będą sami na te swoje smarki zarabiali, a nie brali moje podatki to spoko, moge miec ich w dupie.

A nie, nie moge, bo takie rodziny to