Wpis z mikrobloga

#!$%@?łem się.
Kumpel dziś przyszedł do pracy i opowiada mi, że spotkał wczoraj swojego byłego sąsiada i ten zaprosił go do siebie na kawę. A dlaczego się #!$%@?łem? Dlatego:
koleś prawie ciągle #!$%@? jak szpadel, razem ze swoja kobitą. Mają piątkę dzieciaków. Dochodów z pracy, prawdopodobnie, nie ma. Ewentualnie jakieś fuchy jak jest trzeźwy. Żyją zatem z 500+ x 5. Do tego wszelkie dodatki socjalne. Kasa oczywiście regularnie "przelewana".
Wczoraj natomiast kumpel był w ich 90-metrowym mieszkaniu, które dopiero co otrzymali z urzędu. Płacą za nie zatem jedynie czynsz. Co się jeszcze okazało? Patologia niedawno sprzedała mieszkanie po matce i po podziale z rodzeństwem i opłaceniu podatków zostało im ok. 40 tys. zł. I co? Może odłożyli coś kasy dla dzieci? #!$%@?. Obudzili się w nich pato-berserkerzy zakupów. Lodówka za ponad 2 koła, pralka za dwójkę, telewizor podobnie, jakieś #!$%@? meble i #!$%@? wie co jeszcze. Do świąt pewnie resztę przechlają, a w lodówce za 2 tysie zostanie słoik smalcu i dżemu.

#!$%@? socjal. Nie byłoby pomocy dla takich patusów, to siłą rzeczy musieliby się wziąć za robotę albo skończyliby gdzieś w rowie z mniejszą szkodą dla państwa niż teraz.
Człowiek #!$%@? w jednej robocie, w drugiej, żeby np. odłożyć kasę na mieszkanie, płacąc do tego od #!$%@? podatków, a tu kasa za nic, żarcie za nic, 90 m za nic.


#patologiazmiasta #patologiazewsi #zalesie ##!$%@? #killemall
  • 120
  • Odpowiedz
oni też płacą dochodowy i posrednie i w przeciwieństwie do ciebie ciułaczu pobudzają gospodarkę xD


@sal3m: dochodowy z 500 +? :D Te, mati, może daj mi z tysiaka za siedzenie na ławce? W sumie odciągną mi za to podatek, ale #!$%@?, niech już będzie moja krzywda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No zarąbiście pobudzają gospodarkę całe życie. Niemal tak jak ty pobudziłeś szare komórki przy tworzeniu tego posta ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
telewizorem?

W normalnym, cywilizowanym kraju, jak rząd uciska i robi to tak długo, że ludzie mówią dosyć, to albo zbierają podpisy i próbują przeforsować szkodliwe ustawy, albo najzwyczajniej wychodzą na ulicę protestować i obalać władzę. A w Polsce, ja #!$%@?ę, [...],


@Alex-the-Allegator: To teraz czekam na przykład normalnego kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie wiem czy masz już dzieci, jak tak to spróbuje dobić do 5 sztuk i zobaczysz czy to faktycznie takie nic.


@stan-tookie-1: jeżeli dbasz, opiekujesz się i chcesz wychować na porządnych, dobrych ludzi, to jest to faktycznie zadanie odpowiedzialne i w pewien sposób obciazajace.
Ale nie jestem pewna, czy ludzie, ktorzy nie pracują i nawet nie wykazują ku temu żadnej chęci, a większość funduszy przeznaczający na alkohol i papierosy się
  • Odpowiedz
Serio uwazasz, że samo wielokrotne zapłodnienie (ciekawe na ile planowane a na ile po prostu "tak wyszło")i urodzenie plus hodowanie (bo raczej nie wychowywanie) dzieci zasługuje na szacunek i pochwałę?


@agaja: nie, w ogóle nie podnosiłem kwestii czy to jest godne szacunku i pochwały, tylko chciałem pokazać, że żeby znaleźć się w sytuacji gdzie "należy" ci sie mieszkanie socjalne 90m2 (dalej nie wierzę że to prawdziwa historia i samorządy przydzielają
  • Odpowiedz
nie, w ogóle nie podnosiłem kwestii czy to jest godne szacunku i pochwały, tylko chciałem pokazać, że żeby znaleźć się w sytuacji gdzie "należy" ci sie mieszkanie socjalne 90m2 (dalej nie wierzę że to prawdziwa historia i samorządy przydzielają takie lokale) to nie jest takie nic.


@stan-tookie-1: Kilka razy kończysz w cipce, co tu trudnego?
  • Odpowiedz
dalej nie wierzę że to prawdziwa historia i samorządy przydzielają takie lokale


@stan-tookie-1: powtarzam tylko to, co usłyszałem od kumpla, a ten od tego kolesia. Ale kumpel byl tam i mówił, że faktycznie duże. Sorry, nazwy miasta nie zdradze na mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale do 100 tys. w Kuj.-Pom.
  • Odpowiedz
ciekawym w takim razie ile Ty masz dzieci skoro to takie nic trudnego. Zakładam że do opisywanych x5 ci daleko


@stan-tookie-1: Zero, bo jeszcze się uczę zamiast chlać, ciągnąc socjal i klepać dzieci. Wiesz, wystarczy że dziewczyna łyka takie śmieszne pigułki i nie będzie dzieci.
  • Odpowiedz
to daj znać jak się chociaż zrównasz w 50% z bohaterami opowieści, ciekaw jestem rozwoju Twojego zdanie że to takie nic trudnego.


@stan-tookie-1:

Spłodzenie pięciorga dzieci i puszczenie ich samopas jest łatwiejsza od wychowania jednego dziecka mój drogi. W przeciwieństwie do bohaterów (którzy nie powinni mieć żadnych dzieci) wiem coś o wychowywaniu dzieci, a nie o przechlewaniu pomocy społecznej.
  • Odpowiedz
@hehenuanek: mi nie chodzi o zestawienie dobrego wychowywania 1 dziecka ze złym wychowywaniem kilku. Tylko o samo stwierdzenie, że ogarnianie (nawet bardzo złe, ale jak te dzieci nie chodzą zagłodzone i na głowe im nie pada to mogło być gorzej) 5 dzieci to jest nie lada zadanie i nawet jak ci ludzie robią to źle to dalej nie jest to nic. Nic by było jakby albo abortowali te dzieci na
  • Odpowiedz
(nawet bardzo złe, ale jak te dzieci nie chodzą zagłodzone i na głowe im nie pada to mogło być gorzej)


@stan-tookie-1: xD

Nic by było jakby albo abortowali te dzieci na dzień dobry, albo je oddali do domu dziecka - chociaż wtedy też by to nie było takie nic, bo urodzić 5 dzieci to też kawał zadania


@stan-tookie-1: Medal im, pałac ze służbą, jasnie patokaryna wypchnęła przez waginę
  • Odpowiedz
@hehenuanek: nie medal, ale też nie całkowite potępienie. Ogólnie bym doradzał bardziej obojętne podejście do takich ludzi niż negatywne. Na pewno jakby wszyscy ich gromadnie potępiali to w niczym by to nie pomogło.

Chociaż z tym medalem to może nawet, bo w obecnej sytuacji demograficznej Polski każda matka 5 dzieci mogłaby dostawać jakiś medal.
  • Odpowiedz
Chociaż z tym medalem to może nawet, bo w obecnej sytuacji demograficznej Polski każda matka 5 dzieci mogłaby dostawać jakiś medal.


@stan-tookie-1: Na #!$%@? nam patodzieci z FAS od patokaryny?

Ogólnie bym doradzał bardziej obojętne podejście do takich ludzi niż
  • Odpowiedz